ITO Ticaret logo
  • EURO6,49
    % 0,76
  • DOLAR5,64
    % 0,00
  • ALTIN222,53
    % 0,07

Sezon şampiyonluklarla başladı

Karatede Türkiye ve Avrupa Şampiyonluğu gururu yaşayan İstanbul Ticaret Üniversitesi sporcuları, yeni sezona fırtına gibi girdi. Üniversitenin iki sporcusu İllerarası İstanbul Karate Ligi’nde birincilik kürsüsüne çıkmayı başardı.

Paylaş
Yayınlanma tarihi: 02 Kasım 2017 Perşembe
AA + -

Spora ve sporcuya büyük destek veren İstanbul Ticaret Üniversitesi, sporcularıyla 2016-2017 sezonunda Türkiye ve Avrupa şampiyonlukları elde ederek dikkat çekmişti. 2017-2018 sezonu için faaliyet gösterdiği spor branşlarını yeni ve milli sporcularla takviye eden üniversite, yeni başarılara yelken açmaya hazırlanıyor. Sporcuların yeni sezon hazırlıkları devam ederken, başarı haberleri de gelmeye başladı.

İKİ BİRİNCİLİK

İstanbul Bağcılar Olimpik Spor Salonu’nda yapılan İllerarası İstanbul Karate Ligi müsabakalarında İstanbul Ticaret Üniversitesi’nin iki sporcusu, kürsünün en üst basamağına çıkmayı başardı.

Büyükler kata müsabakalarında Yavuz Selim Oruç, dört turda da rakiplerini alt etmeyi başardı. Finalde Mustafa Sefa ile karşılaşan Yavuz Selim Oruç, rakibine karşı 5-0’lık net bir puan üstünlüğü sağlayarak şampiyon oldu.

İstanbul Ticaret Üniversitesi’ne ikinci şampiyonluk haberi ise Yücel Şentürk’ten geldi. Büyükler 75 kilogram kumitede mücadele eden Yücel Şentürk, eleme turlarını kolaylıkla geçtikten sonra finalde Halil İbrahim Altekin ile karşı karşıya geldi. Çekişmeli müsabakada rakibine karşı 5-3’lük skor avantajı sağlayan Yücel Şentürk, bu sonuçla şampiyonluğunu ilan etti.