ITO Ticaret logo
  • EURO6,49
    % 0,76
  • DOLAR5,64
    % 0,00
  • ALTIN222,53
    % 0,07

TİCARET’li öğrenciler yine tarih yazacak

Türkiye’nin en büyük öğrenci organizasyonu olan Sivil Havacılık Zirvesi’nin ikincisi, 7 Aralık Dünya Sivil Havacılık Günü’nde İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde yapılacak. Zirveye, sektörün dev firmaları katılacak. Başvurulara ise yoğun ilgi var. Kontenjan fazlalığı nedeniyle kayıtlar şimdiden kapatıldı.

Paylaş
Yayınlanma tarihi: 30 Kasım 2017 Perşembe
AA + -

İstanbul Ticaret Üniversitesi Sivil Havacılık Topluluğu, Türkiye’de üniversite öğrencileri tarafından düzenlenen en büyük organizasyona hazırlanıyor. Türkiye’nin havacılık alanında faaliyet gösteren firmaları, 2. Sivil Havacılık Zirvesi kapsamında İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde bir araya gelecek. Üniversitenin Sütlüce Yerleşkesi, 7 Aralık 2017 Perşembe günü, Türkiye’de bir öğrenci topluluğu tarafından düzenlenecek en büyük organizasyona ev sahipliği yapacak.

Programın amacı, üniversite öğrencilerinin havacılık sektörüne yönelik farkındalığını artırmak ve Türkiye’de havacılığın sürdürülebilir gelişimine katkı sağlamak olarak tanımlanıyor.

İLK VE TEK

Türkiye’de ilk kez bir öğrenci topluluğu tarafından geçen yıl 7 Aralık Dünya Sivil Havacılık Günü’nde organize edilen zirve, bu yıl da sektördeki firmaları, uçuş okullarını, öğrencileri ve akademisyenleri bir araya getirecek. Zirve, Türkiye’de havacılık sektörünün durumunu ve firmaların yapısını yansıtmasının yanı sıra havacılıktaki kariyer fırsatlarını da öğrencilerin ayağına getirecek.

Zirveye, havacılıkta lisans ve lisansüstü eğitim alan öğrenciler ile havacılık sektöründe faaliyet gösteren 20 dev firma katılacak.

NELER OLACAK?

2. Sivil Havacılık Zirvesi kapsamında sektörde faaliyet gösteren firmalar ile uçuş okulları, İstanbul Ticaret Üniversitesi Sütlüce Yerleşkesi’nde stant açacak. Ayrıca alana kurulacak uçak simülatörleri, katılımcıların kullanımına açılacak. Drone ithal eden firmalar, ürünlerinin gün boyu öğrenciler tarafından denenmesini sağlayacak. Program kapsamında düzenlenecek ve gün boyu sürecek konferans ve panellerde sektörden 12 konuşmacı yer alacak. Program süresince katılımcı firmalar öğrencilerin iş ve staj başvurularını da kabul edecek.