ITO Ticaret logo
  • EURO6,49
    % 0,76
  • DOLAR5,64
    % 0,00
  • ALTIN222,53
    % 0,07

Ürdünlü girişimci adaylarına eğitim

İstanbul Ticaret Üniversitesi, Uluslararası Mesleki ve Teknik Eğitim Projesi (TURKMEK) kapsamında Türkiye’ye gelen sayısız öğrenciye çeşitli düzeylerde eğitim vermeye devam ediyor.

Paylaş
Yayınlanma tarihi: 30 Kasım 2017 Perşembe
AA + -

İstanbul Ticaret Üniversitesi, Uluslararası Mesleki ve Teknik Eğitim Projesi (TURKMEK) kapsamında Türkiye’ye gelen sayısız öğrenciye çeşitli düzeylerde eğitim vermeye devam ediyor. Bu kez Ürdün’den gelen 13 kişilik heyet, 8 hafta boyunca her gün, üniversitede girişimcilik eğitimleri alacak. İlk eğitim ‘Girişimciliğe Giriş ile Yeni Ekonomi ve Girişimcilik’ başlıklarında yapıldı. Eğitimi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yücel Oğurlu ile Doç. Dr. Oğuz Demir verdi. Eğitimler, Sosyal Girişimcilik, Lider Yöneticilik, Marka Yöneticiliği, Girişimcilikte Yalın Yaklaşımlar, Stratejik İnsan Kaynakları Yönetimi, Perakende Yönetimi ve Stratejik İletişim Yönetimi başlıkları ile 28 Aralık’a kadar sürecek.

TURKMEK NEDİR?

TURKMEK, Başbakanlık Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ile İstanbul Ticaret Odası’nın (İTO) Şubat 2012’den bu yana İstanbul merkezli olarak ortaklaşa yürüttüğü bir proje.

Proje, tarihi ve milli bağlarımız olan dost ve kardeş ülkelerle, eğitim yoluyla işbirliği ve ilişkileri geliştirip pekiştirmek amacıyla oluşturuldu.
Proje ile ayrıca nitelikli insan gücünü artıracak, mesleki eğitim ve kültürel işbirliğini güçlendirecek kısa süreli programlar