ITO Ticaret logo

TİCARET’ten lise açılımı

İstanbul Ticaret Üniversitesi ile Beyoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi arasında işbirliği protokolü imzalandı. Protokol, lisede eğitim altyapısının iyileştirilmesi ve öğretim programlarının zenginleştirilmesine yönelik maddeler de içeriyor.

Paylaş
Yayınlanma tarihi: 13 Aralık 2017 Çarşamba
AA + -

İstanbul Ticaret Üniversitesi, İstanbul’daki lise öğrencilerine yönelik çalışmalarına somut bir adım daha ekledi. Üniversite ile Beyoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi arasında imzalanan protokolle yan yana binalarda hizmet veren iki eğitim kurumu işbirliği yapmayı kabul etti. Protokolü İstanbul Ticaret Üniversitesi adına Rektör Prof. Dr. Nazım Ekren, Beyoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi adına da Müdür Mahmut Yelek imzaladı.

İmza törenine İstanbul Ticaret Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Özgür Çengel ve Genel Sekreter Prof. Dr. Murat Kasımoğlu ile Beyoğlu Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Şaban Kurt ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü Eğitim Uzmanı Halim Karakaya da katıldı.

EĞİTİM DESTEĞİ

Protokolün maddelerine göre İstanbul Ticaret Üniversitesi, Beyoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne ihtiyaç duyacağı hizmet içi eğitim, eğitim altyapısının iyileştirilmesi, öğretim süreçlerinin ve programının değerlendirilmesi, seminer ve projelerin nitelik yönünden geliştirilmesi ve öğretim desteği verecek. Gerekli görüldüğünde öğretmen istihdamı ve lise öğrencilerinin staj programı için görüş alışverişinde bulunulacak.

ÜNİVERSİTENİN İMKANLARI

Protokole göre Beyoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, İstanbul Ticaret Üniversitesi’nin imkanlarından faydalanabilecek. Lise öğrencileri akademik ve araştırma birimlerini ziyaret edebilecek. Öğrenciler ve öğretmenler üniversite kütüphanesinden faydalanabilecek. Üniversite öğretim üyeleri belirlenecek konularda lise öğrencilerine ders verecek; seminer, panel ve konferans düzenleyecek. Lisede bilim eğitimini geliştirmek amacıyla yapılacak çalışmalarda oluşturulacak komisyonlara üniversite personel desteği sağlayacak. Lisenin öğrencileri İstanbul Ticaret Üniversitesi’nin düzenleyeceği bilim, spor ve kültürel etkinliklere katılabilecek. Üniversiteden liseye konuşmacılar da gidebilecek.

İstanbul Ticaret Üniversitesi ile Beyoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi ortak proje önerileri de hazırlayıp yürütebilecek. Uluslararası programlarda birlikte proje sunabilecek.