ITO Ticaret logo

Yetenek avı için geri sayım

Her biri sektöründe öncü olan 110 firma, 18 Nisan’da düzenlenecek İstanbul Ticaret Üniversitesi Kariyer Günleri’nde yetenek avına çıkacak. Firmalar, başarılı öğrencileri kendi kadrolarına katabilmek için birbiriyle yarışacak.

Paylaş
Yayınlanma tarihi: 09 Nisan 2018 Pazartesi
AA + -

Kariyer Merkezi (KAMER) tarafından düzenlenen İstanbul Ticaret Üniversitesi Kariyer Günleri’nin 14’üncüsü, Türkiye’nin lider firmalarıyla öğrencileri 18 Nisan 2018 tarihinde aynı platformda buluşturacak. Sütlüce Yerleşkesi’nin ev sahipliği yapacağı etkinliğe, her biri sektöründe öncü olan 110 ulusal ve uluslararası firma katılacak. Firmaların insan kaynakları ve tanıtım birimleri, yetenekli ve başarılı öğrencileri, mezuniyetlerinden sonra kendi bünyelerinde çalışmaya ikna etmek için çaba harcayacak.

KARİYER ADIMLARI

14. Kariyer Günleri kapsamında binlerce öğrenci gün boyunca firmaların temsilcileri ile kariyer ve staj imkanlarını konuşacak. Öğrenciler işe alım kriterleri, çalışma koşulları ve kariyer adımları hakkında bilgiler alacak. Sponsor firmaların düzenlediği eğlenceli etkinlikler sayesinde öğrenciler, vize sınavlarının stresini atma fırsatı da elde edecek.
Kariyer Günleri’nde, İstanbul Ticaret Üniversitesi’nin eğitim verdiği bölümleri ilgilendiren tekstil, kozmetik, eğitim, sigortacılık, kimya, lojistik, gıda, sağlık, bilişim, teknoloji, bankacılık, hava ulaşımı ve otelcilik gibi sektörlerde faaliyet gösteren toplam 110 firmadan yaklaşık 200 insan kaynakları uzmanı yer alacak.

DEV FİRMALAR KATILIYOR

İstanbul Ticaret Üniversitesi 14. Kariyer Günleri’ne katılanlar arasında Rekabet Kurumu, DHL, Albaraka, Hilton, Ekol Lojistik, FLO, Orka Holding, Vakıf Katılım, İlbak Holding, Acıbadem Sağlık Grubu, Aras Kargo, Tekzen, Tacirler Yatırım, Arkas, Memorial, Ramsey gibi sektörlerinde etkin kuruluş ve firmalar da bulunuyor.