ITO Ticaret logo

Sinemaya yeni yetenekler kazandırıyor

Gençler arasında giderek daha fazla rağbet gören Görsel İletişim Tasarımı Bölümü, ağırlıklı olarak sinemaya odaklanıyor. Animasyon, dijital fotoğraf, grafik ve tasarım alanında da eğitim veren bölüm, öğrencilerin film yapım yeteneklerine yeni boyutlar kazandırıyor.

Paylaş
Yayınlanma tarihi: 18 Nisan 2018 Çarşamba
AA + -

Gençlerin gözde mesleklerinden biri de görsel iletişim tasarımcılığı. Görsel iletişim tasarımı, çok yönlü ve farklı disiplinlere hitap eden, güncel teknolojilerin ışığında sürekli dönüşen kapsamlı bir alan olarak tanımlanıyor. İstanbul Ticaret Üniversitesi İletişim Fakültesi bünyesindeki Görsel İletişim Tasarımı Bölümü, global teknolojik gelişmelerin ışığında teoriyle uygulamayı harmanlayabilen, pratik çözümler üretebilen, yaratıcı iletişimciler yetiştirmeyi amaçlıyor. Sütlüce Yerleşkesi’nde eğitim veren ve kuruluşundan itibaren başarılı öğrenciler yetiştiren Görsel İletişim Tasarımı Bölümü, geçmişinden aldığı deneyimle güncel teknolojiyi takip ederek devamlı yenileniyor.

UZMANLAŞMA EĞİTİMLERİ

Bölüm, sektörün ihtiyaçları doğrultusunda hareket ediyor ve ağırlıklı olarak sinema alanına odaklanıyor. Tecrübeli ve deneyimli kadrosuyla sinema alanında kapsamlı ve çok yönlü uzmanlaşma eğitimleri veriyor. Ayrıca animasyon, dijital fotoğraf, grafik ve tasarım alanlarında da eğitimler vererek, öğrencilerin film yapım yeteneklerine yeni boyutlar kazandırıyor.

ÖZGÜN PROJELER

Çok yönlü yetişen öğrencilere, farklı tasarım alanlarına geçiş imkânı sunuluyor. Programın en önemli özelliği de farklı ilgi alanlarındaki öğrencilerin, seçmeli dersler yoluyla farklı uzmanlıklara yönelebileceği şekilde, kapsamlı planlanmış olması. Öğrenciler, son teknolojiyle donatılmış bilgisayar laboratuvarlarında eğitim görüyor. Film, animasyon ve tasarım alanlarında kullanılan programları öğreniyor ve özgün projelerle yaratıcı pratiklerini geliştiriyor.

ÇALIŞMA ALANLARI

Görsel İletişim Tasarımı Bölümü’nden mezun olanlar, alanlarıyla ilgili geniş bir yelpazede kendilerine yer bulabiliyor. Reklamcılık, televizyon ve sinema sektöründe görsel iletişimin tasarlanmasına katkıda bulunacak sanat yönetmeni, fotoğraf sanatçısı, stüdyo fotografçısı, reklam fotografçısı, kameraman, kurgu ve grafik tasarım elemanı, senarist, belgeselci, yönetmen, yönetmen yardımcısı, animatör ve film eleştirmeni gibi meslek dallarında çalışabiliyorlar.