ITO Ticaret logo

Sporda da başarının adı: İSTANBUL TİCARET

İstanbul Ticaret Üniversitesi, Koç Spor Fest Türkiye Şampiyonaları’nda büyük başarılara imza attı. Sarı-siyahlı sporcular farklı branşlarda takım olarak 3 şampiyonluk, 1 ikincilik, bireysel olarak da 9 altın, 12 gümüş ve 6 bronz madalya kazandı.

Paylaş
Yayınlanma tarihi: 25 Mayıs 2018 Cuma
AA + -

İstanbul Ticaret Üniversitesi, spora ve sporcuya yaptığı yatırımın karşılığını, gurur veren sonuçlarla alıyor. Üniversitenin sarı-siyahlı formasıyla mücadele eden sporcular, bu yıl da Türkiye çapında büyük başarılar elde etti. Ticaretli sporcular, Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından farklı kentlerde, farklı spor branşlarında düzenlenen Koç Spor Fest Türkiye Şampiyonaları’ndan üç şampiyonluk, bir ikincilik, bireysel olarak da toplam 27 madalya ile döndüler.

KÜRSÜYE ABONE

İstanbul Ticaret Üniversitesi’nin karate takımları ve sporcuları, Elazığ’da yapılan TÜSF Karate Şampiyonası’nda başarı kürsüsüne abone oldular. Üç gün süren şampiyonada ilk başarı erkek karate kumite takımından geldi. Atabey Şahin, Kadri Tolay, Muhammed Fatih Şahin, Mustafa Özyıldız, Şükrü Onur Demir, Yavuz Selim Oruç ve Yücel Şentürk’ten oluşan kumite takımı, kürsünün ikinci basamağında yer aldı. Sporcular gümüş madalya kazandı. Fatih Sadullah Selman, Yavuz Selim Oruç ve Enes Topal’dan oluşan erkek karate kata takımı ise finalde Aydın Üniversitesi’ni 5-0 mağlup etmeyi ve Türkiye Şampiyonu olmayı başardı. Sporcular altın madalyaları boyunlarına taktılar. Zeynep Beyza Çoşkun, Selva Nur Akkurt, Ayca Düzgel ve Cemile Kurt’tan oluşan kadın karate kumite takımı da şampiyonluğu elde ederek kupayı İstanbul Ticaret Üniversitesi’ne kazandırırken, sporcular altın madalya elde etti.

Karatede bireysel başarılar da birbirini kovaladı. Ayca Düzgel, katada altın, kumite 55 kiloda gümüş olmak üzere boynuna iki madalya takmayı başardı. Zeynep Beyza Coşkun, kumite 68 kiloda kürsünün en üst basamağında yer alarak altın madalya kazandı. Kumite 50 kiloda Selva Nur Akkurt ise bronz madalya elde etti. Bireysel karate erkeklerde de İstanbul Ticaretli sporcular iki kez kürsüde yer almayı başardı. Yücel Şentürk kumite 84 kiloda, Fatih Sadullah Selman da ferdi katada Türkiye üçüncüsü olmayı başardı ve bronz madalya kazandı. Böylece İstanbul Ticaret Üniversitesi, karatede şampiyonayı iki takım şampiyonluğu, bir takım ikinciliği bireysel olarak da 9 altın, 8 gümüş, üç bronz olmak üzere toplam 20 madalyayla tamamladı.

VOLEYBOLDA YENİLGİSİZ ŞAMPİYONLUK

Kadın Voleybol Takımı, TÜSF 1. Ligi’nde bu yıl fırtına gibi esti. Önce İstanbul Grubu’nu namağlup şampiyon tamamlayıp Süper Lig’e terfi maçlarına katılmaya hak kazanan sarı-siyahlı voleybolcular, Elazığ’daki finallerde de rakiplerine nefes aldırmadı. Tüm rakiplerini mağlup etmeyi başaran takım, 1. Lig Şampiyonu olarak Süper Lig’e yükseldi.

YÜZMEDE 4 MADALYA GELDİ

Üniversite, yüzmede 4 madalya ile gururlandı. Duygu Özdemir, kadınlar 400 metre karışıkta gümüş, kadınlar 100 metre kurbağalamada da bronza madalya kazandı. Tunay Gökçe Mutlu, kadınlar 400 metre karışıkta bronz madalyayı boynuna taktı. Kerem Ali Giray da erkekler 400 metre karışıkta Türkiye ikincisi olarak gümüş madalya elde etti.

ATLETİZM, OKÇULUK VE JUDODA VARIZ

TÜSF Atletizm Şampiyonası’nda Bayraktar Berkay Çalık, 400 metrede Türkiye üçüncüsü olarak bronz madalya kazandı. Aybüke Gümrükçü, TÜSF Okçuluk Şampiyonası’ndan Türkiye ikincisi olarak döndü. TÜSF Judo Türkiye Şampiyonası’nda mücadele eden Muhammed Salih Oral da Türkiye ikincisi ve gümüş madalyanın sahibi oldu.

BASKETTE İKİNCİ

Kadın Basketbol Takımı, Adana’da yapılan TÜSF Basketbol Şampiyonası’nda geçen yıllardaki başarısını tekrarladı.
Sarı-siyahlı basketbolcular güçlü takımlarla mücadele etti ve bir kez daha Türkiye ikincisi olmayı başardı.