Hayalleri gerçek oldu

Üsküdar Özel Eğitim ve Mesleki Eğitim Merkezi’nde eğitim gören ve mezuniyet aşamasına gelen zihinsel engelli gençler, bu yıl da İstanbul Ticaret üniversitesi’nde temsili de olsa cüppe giyip kep attı.

Paylaş
Yayınlanma tarihi: 13 Haziran 2018 Çarşamba
AA + -

İstanbul Ticaret Üniversitesi, engelli gençlere yönelik önemli bir sosyal sorumluluk projesinin dördüncü ayağını gerçekleştirdi. Gelenekselleşen Engelli Öğrenci Temsili Mezuniyet Töreni, Sütlüce Yerleşkesi Konferans Salonu’nda yapıldı. Üsküdar Özel Eğitim ve Mesleki Eğitim Merkezi’nden mezun olan zihinsel engelli 20 genç, İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde, bir günlüğüne üniversiteli oldu. Üniversite okuma şansları olmayan gençlere önce İstanbul Ticaret Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Özgür Çengel ders verdi. Gençler, bu derste pazarlama konusunda bilgiler aldı. Ders süresince aktif bir katılım sergileyen gençlerin, oldukça heyecanlı oldukları gözlendi.

GELENEKSELLEŞEN TÖREN

Temsili mezuniyet törenine üniversite yöneticileri, öğretim üyeleri, Üsküdar Özel Eğitim ve Mesleki Eğitim Merkezi idarecileri ve bir günlüğüne üniversiteli olan gençlerin aileleri katıldı. İstanbul Ticaret Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Özgür çengel, törende yaptığı konuşmada, üniversite olarak bu tür sosyal sorumluluk projelerinin destekçisi olmaya devam edeceklerini vurguladı.

Üsküdar Özel Eğitim ve Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Sabriye Sevil Yiğiter ise okulda yaptıkları çalışmaları anlattı. Yiğiter, “4 yıl boyunca verdiğimiz eğitim ve destekle gençleri topluma, çalışabilen birer birey olarak kazandırmayı amaçlıyoruz. İstanbul Ticaret Üniversitesi’nin yönetimine anlamlı destekleri için çok teşekkür ediyorum” dedi.

DUYGUSAL ANLAR

Temsili mezuniyet töreni öncesi Üsküdar Özel Eğitim ve Mesleki Eğitim Merkezi’nde eğitim gören gençler, hazırladıkları şarkıları izleyicilere sundular. Temsili mezuniyet töreninde 20 engelli genç, başarı belgelerini almak ve kep atmak için tek tek sahneye çağrıldı. İsimlerine hazırlanmış belgeleri alan gençlerin mutluluğu salonda duygusal anlar yaşanmasına neden oldu. Keplerin hep birlikte havaya fırlatılmasıyla oluşan coşku salonda bulunan ailelere de yansıdı.

İlgili haberler

Sistem tarafından bu haberle ilişkili bulunan diğer haberler…