Boyasız göçük düzeltme sektörüne kalifiye eleman

İstanbul Ticaret Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi, Türkiye’de bir ilk olan Boyasız Göçük Düzeltme Eğitimi’nin ikincisini gerçekleştirecek. Eğitim, teorik ve uygulamalı olarak uzman eğitmenler eşliğinde yapılacak.

Paylaş LinkedIn E-posta
Yayınlanma tarihi: 31 Aralık 2018 Pazartesi
AA + -

İklim değişikliğiyle birlikte dolu yağışları daha çok hayatımıza girdi. Zaman zaman afetlere yol açan bu hava olayları Türkiye’de bir eksikliği gün yüzüne çıkardı: Boyasız Göçük Onarımcısı. Bu eksiklik sebebiyle Asya, Amerika ve Afrika ülkelerinden 2 bine yakın ustanın çalışmak için transfer edildiği tahmin ediliyor.


İTO İLE İŞBİRLİĞİ

İstanbul Ticaret Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi, boyasız göçük düzeltme ustalarına duyulan ihtiyacı gidermek üzere proje geliştirdi. Proje kapsamında, İTO ve İstanbul Ticaret Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi işbirliği ile “Boyasız Göçük Düzeltme Eğitimi” teorik ve uygulamalı olarak başlatıldı. Sektördeki eksikliği gidermesi amaçlanan programın ikinci ayağı için de başvurular alınmaya başlandı.

ÜÇ HAFTA UYGULAMA

Program katılımcıları, özellikle kaporta alanında bilgisi ve deneyimi olan ustalardan seçiliyor. Bir günlük teorik eğitimden sonra 3 haftalık uygulama eğitimleri başlıyor. Katılımcılara araç yüzeyinin incelenmesi, hasar tespiti, iş ekipmanı, araçta oluşan sivilce ve tepelerin boyasız göçük kalemiyle onarımı gibi alanlarda eğitim veriliyor.

15 KİŞİ İLE SINIRLI

14-31 Ocak’ta gerçekleşecek eğitim 15 kişi ile sınırlandırıldı. Toplam 70 saatlik eğitim, İTO’nun Motorlu Araçlar Tamir Bakım ve İmalatı Meslek Komitesi işbirliği ile gerçekleştiriliyor.
Başvurular http://hbo.ticaret.edu.tr web adresi üzerinden yapılabiliyor.