Liseli gençlere siber güvenlik eğitimi

İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) desteğiyle İstanbul Ticaret Üniversitesi tarafından yürütülen İstanbul Adli Bilişim Laboratuvarı Projesi kapsamında gençlere yönelik siber güvenlik bilinçlendirme ve farkındalık seminerleri başladı.

Paylaş LinkedIn E-posta
Yayınlanma tarihi: 29 Mayıs 2019 Çarşamba
AA + -

İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) desteğiyle İstanbul Ticaret Üniversitesi tarafından yürütülen İstanbul Adli Bilişim Laboratuvarı Projesi kapsamında gençlere yönelik siber güvenlik bilinçlendirme ve farkındalık seminerleri başladı. İstanbul Ticaret Üniversitesi yerleşkelerinin bulunduğu Fatih, Beyoğlu ve Maltepe ilçelerindeki liselerde, öğrencilere siber güvenlik konulu seminerler veriliyor.

8 LİSEDE BAŞLADI

Söz konusu seminerler, Kabataş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Katip Mustafa Çelebi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Galata Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve İTO Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Handan Hayrettin Yelkikanat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Fatih Sultan Mehmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Küçükyalı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Mehmet Salih Bal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olmak üzere 8 farklı lisede organize edildi. Seminerlere toplam 631 öğrenci katıldı.

REKABET GÜCÜNÜ ARTIRACAK

İstanbul Ticaret Üniversitesi’nin İstanbul Kalkınma Ajansı desteğiyle hayata geçirdiği İstanbul Adli Bilişim Laboratuvarı Projesi ile siber güvenlik ve adli bilişim disiplini başta olmak üzere, bilişim sektöründe faaliyet gösteren işletmelere nitelikli ve deneyimli insan kaynağı yetiştirilmesi hedefleniyor. İstanbul’da siber güvenlik ve adli bilişim temelli çalışmaların uluslararası rekabet gücünü artırmak ve İstanbul’a akreditasyonu sağlanmış adli bilim laboratuvarı kazandırmak da projenin hedefleri arasında. Volfram Bilgi Teknolojileri Tic. Ltd. Şti. iştirakiyle yürütülen projenin ortakları ise İstanbul Valiliği, İstanbul Ticaret Odası, Türkiye Bilişim Sanayicileri Derneği, İstanbul Üniversitesi Rektörlüğü ve Uluslararası Siber Güvenlik Federasyonu (USGF).