Öğrenciler tanıtacak

Tanıtım stratejisini yüz yüze iletişim olarak belirleyen İstanbul Ticaret Üniversitesi’nin 2019-2020 öğretim yılı tanıtım günleri, 17 Temmuz’da başlıyor. Üniversitenin yerleşkelerini ziyaret edecek adaylar, ilgilendikleri bölümü, o bölümde okuyan öğrencilerle birlikte keşfedecek.

Paylaş LinkedIn E-posta
Yayınlanma tarihi: 16 Temmuz 2019 Salı
AA + -

Tanıtım stratejisini yüz yüze iletişim olarak belirleyen İstanbul Ticaret Üniversitesi’nin 2019-2020 öğretim yılı tanıtım günleri, 17 Temmuz’da başlıyor. Üniversitenin yerleşkelerini ziyaret edecek adaylar, ilgilendikleri bölümü, o bölümde okuyan öğrencilerle birlikte keşfedecek.

İstanbul Ticaret Üniversitesi, 2019-2020 öğretim yılı için üniversite tercihi yapacak adayları ağırlamaya hazırlanıyor. Üniversitenin Tanıtım ve Tercih Günleri, 17 Temmuz’da başlayıp 29 Temmuz gününe kadar devam edecek.

ÖSYM’nin 18 Temmuz’da YKS sınav sonuçlarını açıklamasıyla birlikte adaylar, 18-29 Temmuz tarihleri arasında tercihlerini yapabilecek. Tercihlerine göre bir programa yerleşen öğrenciler ise üniversite kayıtlarını 19-23 Ağustos tarihleri arasında yaptıracak.

100 KİŞİLİK DEV EKİP

Üniversitenin Sütlüce ve Küçükyalı yerleşkelerinde eşzamanlı yapılacak tanıtım günlerinde adaylara ilgilendikleri bölümleri, üniversitenin o bölümünde halen okuyan öğrencileri gezdirecek. Bu amaçla İstanbul Ticaret Üniversitesi’nin farklı bölümlerinde eğitim gören 100 öğrenciden oluşan dev bir ekip kuruldu. İşletme Fakültesi, Hukuk Fakültesi, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi ve İletişim Fakültesi için Sütlüce Yerleşkesi’ne gelecek öğrenciler, tanıtım ekibi ve akademisyenlerden ilgilendikleri bölümle ilgili bilgi alabilecek. Adaylar daha sonra bankacılık uygulama şubesi, mahkeme uygulama salonu, Borsa İstanbul Laboratuvarı, mac laboratuvarları, stüdyolar, uygulama atölyeleri, seminer salonu ve sınıfları gezebilecek.

DANIŞMANLAR HAZIR

Küçükyalı Yerleşkesi’nde bulunan Mühendislik Fakültesi ile Mimarlık ve Tasarım Fakültesi’nin bölümlerine ilgi duyan adaylar da ilk bilgileri görevli tanıtım ekibi ve akademisyenlerden alacak. Tanıtım günleri boyunca 100 öğrencinin yanı sıra akademisyenler ve idari personel, Sütlüce ve Küçükyalı yerleşkelerinde adaylara geleceklerine yön verme konusunda destek olacak. Ayrıca tercih danışmanları da (rehber öğretmenler) görev yapacak.

WEB’DEN CANLI DESTEK

Üniversitenin bölümlerine ilgi duyan, ancak yerleşkelere gelemeyecek öğrenciler de unutulmadı. Dileyen adaylar, 444 0 413 numaralı telefonu arayarak üniversite hakkında merak ettikleri soruları sorabilecek. Üniversitenin web sitesini ziyaret edecek öğrenciler de canlı destek hattı sayesinde sorularına anında cevap alabilecek.

ÜNİTERCİH 2019’DA STANT

İstanbul Ticaret Üniversitesi, 19-21 Temmuz 2019 tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenecek UNİTERCİH 2019 Fuarı’nda da stant açacak. Fuar boyunca, her fakülteden akademisyenler, öğrenciler ve kurumsal iletişim ekibi, aday öğrencileri karşılayacak ve sorularına cevap verecek.