İş dünyasının üniversitesinde eğitim ayrıcalığı için geri sayım

İstanbul Ticaret Üniversitesi’nin 2019-2020 öğretim yılı tanıtım ve tercih günleri başladı. Daha ilk günden aday öğrencilerin akınına uğrayan üniversitenin tanıtım günleri, 29 Temmuz’a kadar devam edecek.

Paylaş LinkedIn E-posta
Yayınlanma tarihi: 22 Temmuz 2019 Pazartesi
AA + -

İstanbul Ticaret Üniversitesi’nin 2019-2020 öğretim yılı tanıtım ve tercih günlerine, adaylar daha ilk günden itibaren yoğun ilgi gösterdi. 17 Temmuz’da başlayan tanıtım ve tercih günleri, tercihler için son gün olan 29 Temmuz’a kadar sürecek. ÖSYM’nin takvimine göre adaylar 18-29 Temmuz arası tercihlerini yapabilecek. Tercihlerine göre bir programa yerleşen öğrenciler ise kayıtlarını 19-23 Ağustos tarihleri arasında yaptıracak.

100 KİŞİLİK EKİP

Üniversitenin Sütlüce ve Küçükyalı yerleşkelerinde eş zamanlı yapılan tanıtım günlerinde adaylara ilgilendikleri bölümleri, üniversitenin o bölümünde halen okuyan öğrencileri gezdiriyor. Bu amaçla İstanbul Ticaret Üniversitesi’nin farklı bölümlerinde eğitim gören 100 öğrenciden oluşan bir ekip kuruldu. İşletme Fakültesi, Hukuk Fakültesi, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi ve İletişim Fakültesi için Sütlüce Yerleşkesi’ne gelen öğrenciler, tanıtım ekibi ve akademisyenlerden ilgilendikleri bölümle ilgili bilgileri aldıktan sonra Bankacılık Uygulama Şubesi, Mahkeme Uygulama Salonu, Borsa İstanbul Laboratuvarı, mac laboratuvarları, stüdyolar, uygulama atölyeleri, seminer salonu ve sınıfları gezebiliyor.

Küçükyalı Yerleşkesi’nde bulunan Mühendislik Fakültesi ile Mimarlık ve Tasarım Fakültesi’nin bölümlerine ilgi duyan adaylar da ilk bilgileri görevli tanıtım ekibi ve akademisyenlerden aldıktan sonra ilgili bölümlerde okuyan öğrencilerle birlikte nanoteknoloji laboratuvarı, bilgisayar mühendisliği donanım ve yazılım laboratuvarları, endüstri mühendisliği ergonomi ve cim laboratuvarları, moda ve tekstil tasarım atölyeleri, endüstriyel tasarım, mimarlık, iç mimarlık atölyeleri ve konferans salonunu gezebiliyor.

Tanıtım günleri süresince Uluslararası Değişim Koordinatörlüğü, Sağlık, Kültür, Spor Müdürlükleri ile Kariyer Planlama Merkezi sorumluları da tanıtım ve tercih günleri boyunca her iki yerleşkede aday öğrencileri faaliyetleri ile ilgili bilgilendiriyor.

WEB’DEN CANLI DESTEK

Üniversitenin bölümlerine ilgi duyan ancak yerleşkelere gelemeyen öğrenciler de unutulmadı. Dileyen adaylar 444 0 413 numaralı telefonu arayarak merak ettikleri soruları sorabiliyor. Üniversitenin web sitesini ziyaret edenler de canlı destek hattında sorularına anında cevap alabiliyor.

Adaylar, sanal gerçeklik gözlükleri ile yerleşkeleri, 360 derece video ve fotoğraf teknolojisi ile bulundukları yerden gezebiliyor. 

Tercih ve tanıtım günleri boyunca akademisyenler ve idari personel de yerleşkelerde adaylara destek oluyor. Ayrıca üniversite tercih sürecinde adaylara destek olmak üzere tercih danışmanları (rehber öğretmenler) da görev yapıyor. 

ADAYLARA REKTÖR SÜRPRİZİ

İstanbul Ticaret Üniversitesi tanıtım ve tercih günlerinde Rektör Prof. Dr. Nazım Ekren de aday öğrencilerle yakından ilgileniyor. Sütlüce ve Küçükyalı yerleşkelerini Genel Sekreter Oğuz Özcan ile birlikte ziyaret eden Rektör Prof. Dr. Ekren, tanıtım ekibinde yer alan öğrencilerle de keyifli sohbetler gerçekleştiriyor.

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ VE GAZİLERİ ANILDI

15 Temmuz hain darbe girişiminin üçüncü yıl dönümünde, İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma programı gerçekleştirildi. Sütlüce Yerleşkesi’ndeki anma töreninden sonra başta Rektör Prof. Dr. Nazım Ekren olmak üzere üniversite yönetimi, akademik ve idari personel, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü Anadolu yakası çıkışındaki 15 Temmuz Şehitler Makamı’nı ziyaret etti.