Lisansüstü güz dönemi başvurularında son günler

İstanbul Ticaret Üniversitesi lisansüstü güz dönemi başvuruları 23 Ağustos’ta sona eriyor. Pazarlama Yönetimi yüksek lisans programı da bu dönem açılan programlardan biri.

Paylaş LinkedIn E-posta
Yayınlanma tarihi: 20 Ağustos 2019 Salı
AA + -

Bugüne kadar 2 bin 500’ü aşkın adayın başvuru yaptığı İstanbul Ticaret Üniversitesi lisansüstü 2019 güz dönemi programları için geri sayım başladı. Online yapılabilen başvurular 23 Ağustos 2019 günü sona erecek. 2-6 Eylül 2019 tarihlerindeki mülakatların ardından kesin kayıt yaptırmaya hak kazananlar kayıtlarını 9-13 Eylül tarihleri arasında yaptırabilecek.
 
İKTİSATTA İDDİALI
 
İstanbul Ticaret Üniversitesi’nin dört enstitüsünden biri olan Sosyal Bilimler Enstitüsü, bu dönem ilk kez öğrenci kabul edecek olan İktisat Doktora Programı’nı açtı. Kuramsal ve uygulamalı ekonomi alanında göz ardı edilemeyecek boyuttaki doktoralı eleman açığı, İktisat Doktora Programı’nın önemini daha da artıyor. Kapsamlı teorik içeriğe ek olarak, teknolojik araç ve yöntemlerle zenginleştirilmiş doktora programı, bu açığın giderilmesine ciddi ölçüde katkıda bulunacak. Programdan mezun olacak iktisatçılar, üniversitelerde istihdam edilebilecekleri gibi mikro/sektörel ya da makro içerikli pratik iktisadi sorunların çözümünü hedefleyen özel ya da kamu kuruluşlarının yönetim kademelerinde de görev yapabilecek.

Programın akademik hedefi, modern ve modern ötesi dönemlerin çok boyutlu, karmaşık iktisadi süreçlerini, bilgi çağının gerektirdiği etkinlik ve hızda çözümleme yetisine sahip uzman iktisatçıları yetiştirmek olarak tanımlanıyor. Doktora programı ihtiyaçlar doğrultusunda yeni gelişmelere göre güncellenecek. Program; dönemsel hedef ve stratejileri çerçevesinde, dünyadaki gelişmelerin gerektirdiği içerik, öğretim üyesi ve teknik imkânları sürekli geliştirme çabası içinde olacak. İstanbul Ticaret Üniversitesi İktisat Doktora Programı, geleceğin isim yapmış ekonomistlerini yetiştiren bir bilim yuvası olma iddiasında.
 
PAZARLAMA YÖNETİMİ
 
İstanbul Ticaret Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde açılan bir başka program da Pazarlama Yönetimi Yüksek Lisans Programı. Program; tezli-tezsiz, Türkçe ve İngilizce seçenekleriyle yeni öğrencilerini bekliyor.Küresel rekabet koşullarında sürdürülebilir başarıyı elde eden işletmeler pazarlama bilimine büyük önem veriyor.

Pazarlama Yönetimi Tezli-Tezsiz Yüksek Lisans Programı, işletmelerin bu konuda yetişmiş donanımlı yöneticilere ihtiyaç duymalarından yola çıkarak hazırlandı. Program; değişen pazar koşullarına ayak uydurabilen dinamik, donanımlı ve analitik düşünebilen, gerek iş hayatı gerekse akademik dünya için pazarlama uzmanları yetiştirmeyi amaçlıyor. Pazarlama Yönetimi Yüksek Lisans Programı, alanında uzman ve tecrübeli akademik kadrosuyla bireylere lisans ve yüksek lisans eğitimlerinde kazandırılmış bilgiler üzerine yeni bilgiler ekleyerek yenilikçi fikirler geliştiren, girişimci, araştırmacı, rekabete karşı strateji üretebilen, analitik düşünen yöneticiler ve akademisyenler yetiştirmeyi hedefliyor.
 
YÖNETİŞİM YÜKSEK LİSANS PROGRAMI
 
Üniversitenin büyük ilgi çeken programlarından biri de Yönetişim Yüksek Lisans Programı. Program, lisans eğitimini işletme, finans, muhasebe, halkla ilişkiler alanında yapmış olanların yanı sıra farklı lisans alanlarından mezun olanlara da iş yaşamlarına katma değer sağlayacak bilgileri uygulama örnekleriyle pekiştirerek sunan bir program olarak dikkat çekiyor. Program sayesinde yönetişim alanındaki teorik altyapı ile birlikte güncel uygulamaları içeren derslerle bireylere kapsamlı bir bakış açısı kazandırılıyor.