TİCARET’in Avrupa gururu

İstanbul Ticaret Üniversitesi erkek karate takımı, Avrupa Üniversitelerarası Karate Şampiyonası’nda iki kez kürsüye çıkmayı başardı. TİCARET, kumitede Avrupa üçüncüsü, katada da Avrupa ikincisi oldu.

Paylaş LinkedIn E-posta
Yayınlanma tarihi: 20 Ağustos 2019 Salı
AA + -

İstanbul Ticaret Üniversitesi, sporda elde ettiği uluslararası başarılara yenilerini ekledi. Hırvatistan’ın
Zagreb şehrinde yapılan Avrupa Üniversitelerarası Karate Şampiyonası’nda İstanbul Ticaret Üniversitesi erkek karate takımı, karatenin her iki branşında da kürsüye çıkmayı başardı.
 
183 ÜNİVERSİTE YARIŞTI
 
Avrupa Üniversite Sporları Federasyonu (EUSA) tarafından düzenlenen şampiyonaya 31 ülkeden 183 üniversitenin karate takımları katıldı. Şampiyonada Türkiye’den İstanbul Ticaret Üniversitesi, Manisa Celal Bayar Üniversitesi, Uludağ Üniversitesi ve Aydın Üniversitesi yer aldı.
 
9 KİŞİLİK KAFİLE
 
İstanbul Ticaret Üniversitesi’ni Zagreb’te SKS Daire Başkan Vekili Mustafa Temel, antrenör Levent Aydemir ile sporcular Selva Nur Akkurt, Yücel Şentürk, Yavuz Selim Oruç, Enes Topal, Şükrü Onur Demir, Mustafa Özyıldız, Kadri Tolay, Ahmet Hakan Bolat ve Muhammet Fatih Şahin temsil etti. Merkez Hakem Kurulu Başkanı Ahmet Şan da organizasyonda hakem olarak görev yaptı.
 
KUMİTEDE ÜÇÜNCÜ
 
İstanbul Ticaret Üniversitesi erkek kumite takımı yaptığı beş maç sonucunda Avrupa üçüncüsü olarak hem üniversiteye hem de ülkemize büyük gurur yaşattı.

KATADA İKİNCİ

TİCARET’li karateciler ise takım kata sporcusu Enes Topal’ın sakatlığına rağmen büyük bir başarı elde etti. Finale kalma maçında omuzundan sakatlanan Enes Topal buna rağmen müsabakaya devam etti ve takımın finale yükselmesini sağladı. Sakatlığına rağmen finalde de tatamiye çıkan ve müsabakayı tamamlayan Enes Topal, Ahmet Hakan Bolat ve Yavuz Selim Oruç üçlüsünden oluşan erkek kata takımı, Avrupa ikincisi olarak bronz madalyayı boynuna taktı. İstanbul Ticaret Üniversitesi kumite ve kata takımları ödüllerini, Türkiye’nin Zagreb Büyükelçiliği Danışmanı Zeynep Gizem Hancerli’den aldı.