Bakan Selçuk’tan trafik eğitimi projesine destek

İstanbul Ticaret Üniversitesi’nin toplumda trafik bilincini artırmak için yürüttüğü ‘Trafikte Küçük Hata Yoktur’ projesine Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk’tan da destek geldi.

Paylaş LinkedIn E-posta
Yayınlanma tarihi: 03 Ekim 2019 Perşembe
AA + -

İstanbul Ticaret Üniversitesi Ulaştırma Sistemleri Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı, Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk’u makamında ziyaret etti. Prof. Dr. Ilıcalı, Bakan Selçuk’a, yeni eğitim-öğretim yılının başlamasıyla birlikte İstanbul Ticaret Üniversitesi tarafından yürütülecek ‘Trafikte Küçük Hata Yoktur’ projesi hakkında bilgi verdi.

HEDEF 4 MİLYON KİŞİ

Söz konusu proje okul öncesi ve ilkokula giden çocuklara trafik bilinci ve farkındalığı aşılamak için İstanbul Ticaret Üniversitesi tarafından çeşitli çalışmalar yürütülmesini içeriyor. Proje ile sadece İstanbul’da 950 bin öğrenciye ve yaklaşık 4 milyon kişiye ulaşılması hedefleniyor. Türkiye’de her gün ortalama 21 kişi trafik kazaları nedeniyle hayatını kaybediyor. Trafikteki kötü tabloya ‘dur’ demek için Milli Eğitim Bakanlığı ile İstanbul Ticaret Üniversitesi birlikte çalışacak. Bu amaçla Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü ile İstanbul Ticaret Üniversitesi arasında protokol imzalandı.

TRAFİK BİLİNCİ AŞILANACAK

Protokol trafikteki kötü tablonun ortadan kaldırılması, daha çocuk yaşta trafik bilinci ve farkındalık kazandırılmasına yönelik çalışmaların, üniversite tarafından yürütülmesini öngörüyor. Protokol kapsamında okul öncesi çocukları ve ilkokul öğrencilerini hedef alan ‘Trafikte Küçük Hata Yoktur’ isimli tiyatro gösterileri organize edilecek. Organizasyon çalışmaları, Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı’nın müdürü olduğu İstanbul Ticaret Üniversitesi Ulaştırma Sistemleri Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından yürütülecek. Üniversite öğretim üyelerinden oluşturulan bir heyetle sadece öğrencilere değil, velilere de bilgilendirme seminerleri düzenlenecek.

REKTÖR PROF. YÜCEL OĞURLU MEVKİDAŞLARINI AĞIRLADI

İstanbul Ticaret Üniversitesi’nin yeni rektörü Prof. Dr. Yücel Oğurlu, iki mevkidaşını ağırladı. Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Hamdullah Şevli ile Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Vatan Karakaya, Prof. Dr. Yücel Oğurlu’yu Sütlüce Yerleşkesi’ndeki makamında ziyaret etti ve yeni görevinde başarılar diledi. Ziyaret sırasında üniversiteler arasında yapılabilecek akademik işbirliği konuları üzerinde de fikir alışverişinde bulunuldu.