Uzaktan eğitimle e-sertifika zamanı

İstanbul Ticaret Üniversitesi, uzaktan eğitim programlarına yenilerini ekleyerek teknolojik uygulamalara öncülük yapıyor. Online eğitimlerle birçok alanda e-sertifika verilerek yeni uzmanlar yetiştiriliyor.

Paylaş LinkedIn E-posta
Yayınlanma tarihi: 04 Kasım 2020 Çarşamba
AA + -

HABER: HAMİT KARDAŞ

Dijital çağın getirdiği endüstriyel ve sektörel dönüşüm, eğitim alanında da hızlı ve köklü değişimlere neden oluyor. Dijital teknoloji devrimi, eğitim alanında zaman ve mekan yönünden hareketlilik, çeşitlilik, yaratıcılık, fırsat eşitliği, bireysel öğretim, erişilebilirlik ve kapsayıcılık, kaliteli eğitim ve öğretim gibi çıktılar sunuyor.

Dijitalleşmenin temel taşlarından biri olan uzaktan eğitim, İstanbul Ticaret Üniversitesi tarafından çok önceden fark edildi. Bu farkındalık sayesinde üniversite, uzaktan eğitim sistemine yapılan yatırımlar ve program-eğitimlerin uzaktan eğitim sistemine doğru dönüşmesi gibi birçok projeye imza attı.

TEK MERKEZDEN KOORDİNASYON

İstanbul Ticaret Üniversitesi’nin uzaktan eğitimle sunduğu program ve eğitimleri koordine eden Uzaktan Eğitim Merkezi (UZEM), bir yandan teknolojik dönüşümü gerçekleştirirken, diğer yandan üniversite genelinde bu kültürün oluşmasına katkıda bulunuyor. UZEM; enstitüler, fakülteler gibi akademik birimlerin yanı sıra Sürekli Eğitim Merkezi (SEM) gibi merkezlerin projelerine, uzaktan öğretim ile ilgili unsurların tasarlanmasını, üretilmesini ve uygulanmasını sağlıyor. UZEM, ayrıca SEM tarafından düzenlenen birçok eğitim ve e-sertifika programını da uzaktan eğitim sistemi ile kullanıcılara ulaştırıyor.

MESLEKİ GELİŞİM İÇİN

İstanbul Ticaret Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi, başarılı örgün eğitimlerine, sınav merkezi yöneticiliğine ve yürüttüğü projelere bir hizmet daha ekledi. e-sertifika ile eğitimler, artık internet üzerinden e-eğitim şeklinde alınabiliyor.

e-sertifika, mesleki ve bireysel gelişimine katkı sağlamak isteyenler için üniversitenin Hayat Boyu Öğrenme Koordinatörlüğü bünyesinde hazırlanan sertifika programlarını içeriyor. Programlar, sektörel ihtiyaçlar ve güncel içerikler gözetilerek hazırlanıyor. İş hayatında ve kişisel gelişiminde hız kazanmak isteyen herkes bu programlardan faydalanabiliyor. Online ortamda bilgisayar ve internet bağlantısı olan her yerden ulaşılabilen eğitimler, katılımcılara bağımsız ve özgür bir alan sunuyor.

SÜRESİZ ERİŞİME AÇIK

Eğitimlere katılım için belirli bir gün ve saat sınırlaması yok. İnternet üzerinden zaman ve mekandan bağımsız gerçekleşen programlar, istenilen zamanda, internete bağlı olunan tüm cihazlardan takip edilebiliyor. Ayrıca alınan eğitim, süresiz olarak erişime açık kalıyor. Üniversite tarafından oluşturulan e-sertifika eğitimleri, çözüm ortakları Campus Online ve bilginet akademi üzerinden veriliyor.

Ayrıntılı bilgi için: http://hbo.ticaret.edu.tr/Egitimler.html

HANGİ PROGRAMLAR VAR?

 • Kalite Mühendisliği Eğitimi
 • Robotik Kodlama Eğitimi
 • Öğrenci Koçluğu Eğitimi
 • Masal Terapisi Eğitimi
 • Oyun Terapisi Eğitimi
 • Eğiticinin Eğitimi
 • Eğitim Programları ve Öğretim Tasarımı Eğitimi
 • Eğitim Sunumlarının Hazırlanması Eğitimi
 • Öğretim Teknolojisinin Kullanımı Eğitimi
 • Sunum Becerileri Eğitimi
 • Yetişkin Eğitimine Giriş Eğitimi
 • e-sertifika programlarından Excel, Word, Outlook ve Powerpoint eğitimleri almak mümkün.