Mücevherat ve e-ticaret için uzman yetiştirecek

Mesleki, kurumsal ve sektörel eğitimlerde önemli bir boşluğu dolduran İstanbul Ticaret Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi’nde mücevherat ve e-ticaret uzmanlığı eğitimleri başlıyor.

Paylaş LinkedIn E-posta
Yayınlanma tarihi: 18 Kasım 2020 Çarşamba
AA + -

HABER: HAMİT KARDAŞ

Akademik deneyimi sektör deneyimiyle birleştirerek bireysel, mesleki, sektörel, kurumsal, sosyal ve kültürel eğitimleri uluslararası standartlarda veren İstanbul Ticaret Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi, şimdi de mücevherat ve e-ticaret uzmanlığı eğitimi düzenliyor. İstanbul Ticaret Üniversitesi, kuyumculuk sektörünün nitelikli eleman ihtiyacına cevap verilmesi ve yüksek katma değerli mücevher üretimi için çalışmalarına yeniden başladı. Bu çerçevede mücevherat eğitimleri verilecek. Üniversitenin Sürekli Eğitim Merkezi, kuyumculuk sektörüne özel hazırladığı sertifikalı programlar ile Kuyumcukent’te gerçekleştirilen birçok kaliteli eğitime imza atmıştı. Şimdi de sektörden gelen talepler ile aralık ayında mücevherat eğitimlerinin başlaması planlanıyor.

KUYUMCULAR ODASI İLE İŞBİRLİĞİ

Türk kuyumculuğunun üretimde nitelikli eleman sıkıntısını gidermek ve yüksek katma değerli mücevher geliştirilmesi için İstanbul Ticaret Üniversitesi ile İstanbul Kuyumcular Odası arasında işbirliği protokolü imzalandı. İşbirliği kapsamında 3D Bilgisayar Destekli Mücevher Tasarımı ‘Matrix Gold’ eğitimleri başladı. Matrix eğitimleri yanında ‘Z-brush, Ham Elmas Değerleme Uzmanlığı ve Mücevherat Tasarım ve Çizim Teknikleri’ eğitimleri de Sürekli Eğitim Merkezi bünyesinde gerçekleştirilecek.

E-TİCARET İÇİN FIRSAT

Öte yandan; İstanbul Ticaret Üniversitesi, Mediastore ve Ticimax E-Ticaret Sistemleri eğitimleri için güçlerini birleştirdi. İşbirliği çerçevesinde ‘Online E-Ticaret Uzmanlığı Sertifikalı Programı’ başlıyor.

28 Kasım ile 20 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirilecek eğitim programında, katılımcılar temel e-ticaret bilgileri ve pazarlama teknikleri ile ilgili kapsamlı bir eğitim alacak. Başarılı olan katılımcılar, İstanbul Ticaret Üniversitesi işbirliği ile sertifika almaya hak kazanacak.

KARİYER YAPMAK İSTEYENLER

A’dan Z’ye e-ticaretin yol haritasının paylaşılacağı bu özel program ile katılımcılar, hem kişisel becerilerini geliştirecek hem sektör profesyonellerinin deneyimlerinden faydalanacak hem de işini e-ticarete taşımak için gerekli olan donanıma
sahip olacak. Özellikle e-ticaret alanında kariyer yapmak isteyenler, girişimciler ve KOBİ’ler için tasarlanan sertifika programı kapsamında, e-ticarete giriş, e-ticaret yazılım altyapısı, e-ihracat, gümrükler, e-ihracat altyapısı, tasarım, ürün, kargo, ödeme sistemleri, pazaryerleri, pazarlama bileşenleri, SEO, entegrasyonlar, sipariş yönetimi, sosyal medya, performans analizi, KVKK ve site yapılandırma gibi onlarca başlıkta eğitim yer alıyor. Dört hafta boyunca Cumartesi-Pazar günleri online ortamda 40 saat sürecek program sonunda başarılı olan katılımcılar, İstanbul Ticaret Üniversitesi işbirliğinde ‘E-Ticaret Uzmanlığı Sertifikası’ alacak. Eğitimlerle ilgili ayrıntılı bilgiye Sürekli Eğitim Merkezi’nin internet sitesinden ulaşılabilir: http://hbo.ticaret.edu.tr

EĞİTİME KİMLER KATILACAK?

Eğitimler, Ticimax E-Ticaret Sistemleri Kurucusu Cenk Çiğdemli, iyzico kanal yöneticisi Demet Pektaş, Ticimax Dijital Pazarlama Yöneticisi Pınar Keleş, Ticimax Eğitim Yöneticisi Erhan Dönmez, Elpis HR Kurucusu Pınar Mermi, Mediastore Kıdemli Performans Pazarlama Yöneticisi Serra Gürpınar, Keynes Danışmanlık Ortağı Ahmet Emre Bükcü, Rue E-Ticaret Direktörü Uğur Akbıyık, İstanbul Ticaret Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Figen Yıldırım tarafından verilecek.