Uzaktan eğitimle hem işinizi hem de birikiminizi büyütün

İstanbul Ticaret Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi’nde, dil eğitiminden mücevherat eğitimine, kişisel gelişimden farklı alanlara kadar çok sayıda mesleki eğitim ve sertifika programı online düzenleniyor. Eğitimlere katılım için belirli bir gün ve saat sınırlaması yok.

Paylaş LinkedIn E-posta
Yayınlanma tarihi: 04 Ocak 2021 Pazartesi
AA + -

HAMİT KARDAŞ
 
Dijital çağın getirdiği endüstriyel ve sektörel dönüşüm, eğitim alanında da hızlı ve köklü değişimlere neden oluyor. Dijital teknoloji devrimi, eğitim alanında zaman ve mekan yönünden hareketlilik, çeşitlilik, yaratıcılık, fırsat eşitliği, bireysel öğretim, erişilebilirlik ve kapsayıcılık, kaliteli eğitim ve öğretim gibi çıktılar sunuyor. Dijitalleşmenin temel taşlarından biri olan uzaktan eğitim, İstanbul Ticaret Üniversitesi tarafından çok önceden fark edildi. Bu farkındalık sayesinde üniversite, uzaktan eğitim sistemine yapılan yatırımlar ve program-eğitimlerin uzaktan eğitim sistemine doğru dönüşmesi gibi birçok projeye imza attı.
 
TEK MERKEZDEN KOORDİNASYON
 
İstanbul Ticaret Üniversitesi’nin uzaktan eğitimle sunduğu program ve eğitimleri koordine eden Uzaktan Eğitim Merkezi (UZEM), bir yandan teknolojik dönüşümü gerçekleştirirken, diğer yandan üniversite genelinde bu kültürün oluşmasına katkıda bulunuyor. UZEM; enstitüler, fakülteler gibi akademik birimlerin yanı sıra Sürekli Eğitim Merkezi (SEM) gibi merkezlerin projelerine, uzaktan öğretim ile ilgili unsurların tasarlanmasını, üretilmesini ve uygulanmasını sağlıyor. UZEM, ayrıca SEM tarafından düzenlenen birçok eğitim ve e-sertifika programını da uzaktan eğitim sistemi ile kullanıcılara ulaştırıyor.
 
MESLEKİ GELİŞİM İÇİN
 
İstanbul Ticaret Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi, başarılı örgün eğitimlerine, sınav merkezi yöneticiliğine ve yürüttüğü projelere bir hizmet daha ekledi. e-sertifika ile eğitimler, artık internet üzerinden e-eğitim şeklinde alınabiliyor.
 
e-sertifika, mesleki ve bireysel gelişimine katkı sağlamak isteyenler için üniversitenin Hayat Boyu Öğrenme Koordinatörlüğü bünyesinde hazırlanan sertifika programlarını içeriyor. Programlar, sektörel ihtiyaçlar ve güncel içerikler gözetilerek hazırlanıyor. İş hayatında ve kişisel gelişiminde hız kazanmak isteyen herkes bu programlardan faydalanabiliyor. Online ortamda bilgisayar ve internet bağlantısı olan her yerden ulaşılabilen eğitimler, katılımcılara bağımsız ve özgür bir alan sunuyor.
 
Ayrıntılı bilgi için:
http://sem.ticaret.edu.tr
 
İNGİLİZCE KURSLARI
 
Pandemi sürecinde evden çalışma imkanı sebebiyle dil eğitimine de ilgi arttı. SEM de İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde görev alan konusunda uzman Türk ve yabancı dil eğitmenleri ile İngilizce kursları düzenliyor. A1 ve A2 seviyelerinde verilen kurslarda; dinleme, konuşma, okuma ve yazma olmak üzere dört temel dil becerilerinin geliştirilebilmesi hedefleniyor.
 
BİLGİSAYAR DESTEKLİ MÜCEVHERAT
 
(MATRİX GOLD) eğitimi Sürekli Eğitim Merkezi (SEM), Türk kuyumculuğunun üretimde nitelikli eleman sıkıntısını çözmek ve yüksek katma değerli mücevher geliştirilmesinde büyük önem taşıyan bilgisayar tabanlı 3D programlı tasarımlara destek olmak için özel kurslar düzenliyor. 60 saat süren sertifika eğitimi, mücevherat sektörüne ilgi duyan herkese açık.
 
SÜRESİZ ERİŞİME AÇIK
 
Eğitimlere katılım için belirli bir gün ve saat sınırlaması yok. İnternet üzerinden zaman ve mekandan bağımsız gerçekleşen programlar, istenilen zamanda, internete bağlı olunan tüm cihazlardan takip edilebiliyor. Ayrıca alınan eğitim, süresiz olarak erişime açık kalıyor. Üniversite tarafından oluşturulan e-sertifika eğitimleri, çözüm ortakları Campus Online ve Bilginet Akademi üzerinden veriliyor.
 
YENİ KİTAP
 
İşletme Fakültesi İşletme Bölümü’nden Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Sağlam’ın yazdığı ‘İhracat Performansı’ kitabı, Beta Yayınları tarafından yayımlandı. Kitapta, uluslararası pazarda üstün ihracat performansı hedefleyen ihracat firmaları için pazarlama karması stratejileri ile rekabetçi bir dünya ekonomisinde başarılı olma potansiyelini ifade eden Porter elmas modeli boyutlarının, dijital dönüşüm temelinde etkileri inceleniyor.
 

 

 

 

 

 

 

 

 


YENİ DERGİ
 
İstanbul Ticaret Üniversitesi bünyesinde uluslararası bir dergi olan Intermedia International E-Journal’in 13’üncü sayısı çıktı. Intermedia, iletişim alanında çalışan farklı disiplinlerden akademisyenler ile halihazırda iletişim disiplininde çalışan akademisyenler arasında bir bağlantı oluşturmayı amaçlayan ücretsiz uluslararası hakemli bir e-dergidir. Derginin son sayısında 17 makale yer alıyor.