2020’nin en itibarlı eğitim kurumu

İstanbul Ticaret Üniversitesi, Marketing Türkiye ve Akademetre Research & Strategic Planning işbirliğiyle bu yıl yedincisi düzenlenen The ONE Awards’da, 2020’nin en itibarlı eğitim kurumu oldu.

Paylaş LinkedIn E-posta
Yayınlanma tarihi: 29 Mart 2021 Pazartesi
AA + -

HAMİT KARDAŞ
 
İstanbul Ticaret Üniversitesi, sektörünün en önemli standartlarından biri olan The ONE Awards’da özel eğitim kurumları kategorisinde 2020’nin en itibarlı eğitim kurumu oldu. Marketing Türkiye ve Akademetre Research & Strategic Planning
işbirliğiyle bu yıl yedincisi düzenlenen The ONE Awards ödül töreni, pandemi şartları nedeniyle online olarak gerçekleştirildi. Törende yıl içinde itibarını en çok artıran markalarla, bu başarıda emeği geçen medya, PR, reklam ve dijital ajansları ödüllendirildi. 20’nci yılını kutlayan İstanbul Ticaret Üniversitesi, 2020’nin en itibarlı eğitim kurumu oldu.
 
12 İLDE ARAŞTIRMA
 
53 kategoride gerçekleştirilen araştırmada, toplam 12 ilde bin 200 kişiyle görüşülerek, sektörlerinde yıl içinde itibarını en çok artıran markalar ‘yılın itibarlısı’ ilan edildi. Bu başarıya ortak olan paydaşları da ödüllendirildi.
 
İstanbul Ticaret Üniversitesi, bu dönem Medya İletişim Mecraları (MİM Medya) ve Genna İstanbul ajansları ile çalıştı.
 
YÜZDE 95.5 DOLULUK
 
İstanbul Ticaret Üniversitesi, pandemi nedeniyle uygulanan online eğitim sistemini en hızlı uygulamaya koyarak bu alanda yüzde 100 başarı sağlamıştı. Üniversite, vakıf üniversiteleri arasında en yüksek doluluk oranını yakalayan öğretim kurumlarından olmuş ve bu yıl kontenjanının yüzde 95.5’ini doldurmuştu.
 
300 ONLINE ETKİNLİK
 
İstanbul Ticaret Üniversitesi lisansüstü eğitimlerde de en çok tercih edilen üniversiteler arasında yer alıyor. Sosyal sorumluluk projelerini, akademik ve kültürel etkinliklerini pandemi sürecinde de devam ettiren üniversite, geçtiğimiz bir yıl içerisinde 300’ün üzerinde online etkinlik yaptı.
 
DİPLOMA DEĞERİNİ YÜKSELTMEK İÇİN DAHA FAZLA ÇALIŞACAĞIZ
 
Üniversite Rektörü Prof. Dr. Yücel Oğurlu, İstanbul Ticaret Üniversitesi’nin aldığı ödülün kendilerini gururlandırdığını belirterek, “Üniversitemizin son dönemde yakaladığı ivme çok sevindirici. Ancak bununla yetinmeyecek, üniversitemizin diploma değerini yükseltmek için çok daha fazla çalışacağız. Bu ödülün kazanılmasında etkili olan akademisyenlerimize, üniversitemizin idari personeline ve çalıştığımız ajanslara teşekkür ederim” dedi.