TİCARET’ten ABD’de büyük başarı

İstanbul Ticaret Üniversitesi, ABD’de Loyola Marymount Üniversitesi tarafından düzenlenen ‘Uluslararası İş Etiği ve Sürdürülebilirlik Vaka Yarışması’nda, Türkiye’yi temsil ederek ikinci oldu.

Paylaş LinkedIn E-posta
Yayınlanma tarihi: 26 Nisan 2021 Pazartesi
AA + -

İstanbul Ticaret Üniversitesi, ABD’de düzenlenen ‘Uluslararası İş Etiği ve Sürdürülebilirlik Vaka Yarışması’nda (International Business Ethics and Sustainability Case Competition-IBESCC), 17 üniversiteyi ve dört kıtayı temsil eden 22 ekip arasında ikinci oldu.

Loyola Marymount Üniversitesi’nde İş Etiği ve Sürdürülebilirlik Enstitüsü tarafından düzenlenen ve dünyanın dört bir yanından onlarca prestijli üniversiteden öğrenci takımlarının rekabet ettiği IBESCC’de, Türkiye’yi temsil eden tek üniversite İstanbul Ticaret Üniversitesi oldu. TİCARET’i ve ülkemizi temsil eden ekip, küresel olarak benimsenmiş 17 Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’nden (SKH) birine uygun olarak belirledikleri etik vaka ile yarışmaya katıldı.

ÖDÜLLE DÖNDÜLER

İngilizce İşletme Bölümü öğrencileri Melek Kurtishagai, Sena Özkara ve Tuğba Terzi’den oluşan TİCARET ekibi, kurumsal etik, üst düzey liderlik, kurumsal sosyal sorumluluk, iş etiği ve sürdürülebilirlik konularında deneyime sahip jüri heyeti tarafından değerlendirilerek ikincilik ödülünü kazandı. TİCARET ekibini yarışmaya İngilizce İşletme Bölüm Başkanı Prof. Dr. Beliz Ülgen, Uluslararası Ticaret Öğretim Üyesi Doç. Dr. Öykü İyigün ve Turizm ve Otel İşletmeciliği Öğretim Üyesi Dr. Nurgül Keleş Tayşir hazırladı.