Bir sempozyum, bir kongre

İstanbul Ticaret Üniversitesi, dijital ortama taşıdığı akademik ve kültürel etkinliklerini bir sempozyum ve bir kongre ile taçlandırıyor. Uluslararası İdare Hukuku ve İdari Yargı Sempozyumu ile Ulusal İletişim Bilimi ve İnternet Enstitüsü Lisansüstü Araştırmalar Kongresi, mayıs ayında online düzenlenecek.

Paylaş LinkedIn E-posta
Yayınlanma tarihi: 10 Mayıs 2021 Pazartesi
AA + -

HABER: HAMİT KARDAŞ

İstanbul Ticaret Üniversitesi, pandemi sürecinde dijital ortama taşıdığı akademik ve kültürel etkinliklerini bir sempozyum ve bir kongre ile taçlandırıyor. Uluslararası İdare Hukuku ve İdari Yargı Sempozyumu ile Ulusal İletişim Bilimi ve İnternet Enstitüsü Lisansüstü Araştırmalar Kongresi, mayıs ayı içerisinde online olarak düzenlenecek.

FARKLI DİLLERDE BİLDİRİ

TİCARET ev sahipliğinde düzenlenecek Uluslararası İdare Hukuku ve İdari Yargı Sempozyumu, Türkçe’nin yanısıra İngilizce, Rusça, Kazak, Özbek ve Azerbaycan Türkçelerinde bildirilerin kabul edildiği ilk sempozyum özelliği taşıyor.

Sempozyum, İstanbul Ticaret Üniversitesi ev sahipliğinde ve İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi İdare Hukuku ve İlimleri Araştırma-Uygulama Merkezi, Buhara Devlet Üniversitesi, Bakü Devlet Üniversitesi, L. N. Gumilev Avrasya Milli Üniversitesi, Al-Farabi Kazak Ulusal Üniversitesi, H. Dosmukhamedov Atyrau Üniversitesi ve Uluslararası Vizyon Üniversitesi işbirliği ile düzenleniyor.

ANA TEMA İDARE HUKUKU

Uluslararası İdare Hukuku ve İdari Yargı Sempozyumu-2021, ‘İdare Hukuku ve İdari Yargı’da Yeni Gelişmeler’ ana teması ile idare hukuku ve idari yargıdaki yeni gelişmelere ve hakların korunması için yeni önerilere ilişkin bilimsel tartışma platformu sunmayı ve bilgi paylaşımını amaçlıyor. Sempozyum, 24-26 Mayıs 2021 tarihlerinde online yapılacak.

ENSTİTÜNÜN İLK KONGRESİ

İletişim Bilimi ve İnternet Enstitüsü tarafından düzenlenen I. Ulusal İletişim Bilimi ve İnternet Enstitüsü Lisansüstü Araştırmalar Kongresi ise 20-21 Mayıs 2021 tarihlerinde gerçekleştirilecek. Kongrede çeşitli üniversitelerde lisansüstü eğitimini sürdüren öğrenciler, farklı alanlarda bildiriler sunacak. Bildiri konuları arasında robotik gazetecilik, yapay zekanın iletişimde kullanımı, konvansiyonel medyanın geleceği, dijital okur-yazarlık, sosyal medya ve reklamcılık gibi temalar bulunuyor. Sempozyum ve kongre dijital ortamda düzenlenecek.

İLLÜZYONEL PAZARLAMA İNGİLİZCE’DE!

İstanbul Ticaret Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Adnan Veysel Ertemel’in kaleme aldığı ‘İllüzyonel Pazarlama’ kitabının İngilizce baskısı, ‘Illusional Marketing: The Use of Storytelling, User Experience and Gamification in Business’ adıyla Amerika’da Nebraska Üniversitesi Yayınevi tarafından geçtiğimiz ay yayınlandı.

Doç. Dr. Ertemel, kendi ortaya attığı yeni bir kavram olan ‘illüzyonel pazarlama’nın, 2 yıl önce İTO’nun organizasyonuyla World Marketing Summit için Türkiye’ye gelen ve dünyada modern pazarlama kuramının babası olarak kabul edilen Prof. Dr. Philip Kotler’in çok ilgisini çektiğini belirtti.

Prof. Kotler, kitabın mutlaka İngilizce olarak da yayınlanması gerektiğini belirtip kitap için bir önsöz de yazmış. Doç. Dr. Ertemel, Prof. Kotler’in teşvik ve yönlendirmesiyle mümkün olan bu çevirinin daha geniş kitlelerce okunabilmesi için ücretsiz lisansla yayınlandığının altını çizdi.

Kitap, elektronik kopyasının yanı sıra Amazon.com global ve Lulu.com gibi platformlarda da basılı olarak satışa sunuldu.

HABER ATÖLYESİ BAŞLIYOR

İSTANBUL Ticaret Üniversitesi İletişim Fakültesi, öğrencilerin günümüzün meslek dinamiklerini öğrenmesi için ‘haber atölyesi’ adı altında gazetecilik eğitimlerine başlıyor.

İki hafta sürecek etkinlikte, medya sektörünün başarılı haberci ve programcıları öğrencilerle buluşacak ve kendi alanlarıyla ilgili dersler verecek. Televizyon ve dijital medya alanında baş döndürücü dönüşümlerin yaşandığı günümüzde bu mesleğe gönül veren öğrenciler, bizzat mesleğin temsilcilerinden eğitim alacaklar.

SPİKERLİKTEN SUNUCULUĞA

Eğitimlerde spikerlikten sunuculuğa, kameramanlıktan görsel yönetmenliğe, spor muhabirliğinden istihbarat muhabirliğine, cumhurbaşkanlığı ve parlamento muhabirliğinden savaş ve sağlık muhabirliğine kadar çok geniş yelpazede konular yer alacak. Bunun yanısıra canlı yayın, haber ve program sunumu ile rejide ortaya çıkan yeni uygulamalar da bu mecraları kullananlar tarafından anlatılacak.
Medya sektörünün önemli isimlerinin vereceği eğitimlerde “Meslekte ne gibi dönüşümler yaşanıyor? Medyada gazetecilik çalışmaları nasıl yapılıyor? Geleneksel medya ve dijital medya etkileşiminde son durum nedir? Meslekte yer almak isteyenleri neler bekliyor” gibi sorulara cevap verilecek.

14 MAYIS’TA BİTİYOR

3 Mayıs’ta başlayan eğitimler, her gün 10 00-11.00 ve 13.00-14.00 saatleri arasında yapılıyor. Eğitimler 14 Mayıs’ta bitecek. Oturumlar İstanbul Ticaret Üniversitesi’nin Youtube kanalından canlı yayınlanıyor.
İstanbul Ticaret Üniversitesi youtube kanalı: https://is.gd/0jWReP