Doğru tercih için online danışmanlar işbaşında

İstanbul Ticaret Üniversitesi, üniversite sınavı öncesinde adaylara rehberlik etmek amacıyla ‘1 Bölüm 3 Bakış’ programını başlattı. Youtube üzerinden canlı yayınlanan programda lisans bölümleri tanıtılıyor.

Paylaş LinkedIn E-posta
Yayınlanma tarihi: 07 Haziran 2021 Pazartesi
AA + -

HAMİT KARDAŞ
 
İstanbul Ticaret Üniversitesi, üniversite adaylarına yeteneklerine ve hayallerine uygun bölümü seçmelerine yardımcı olmak üzere yeni bir program başlattı. ‘1 Bölüm 3 Bakış’ adı verilen program kapsamında Youtube üzerinden yapılan canlı yayınlarda üniversite adaylarına lisans bölümleri tanıtılıyor. Programa, ilgili bölümden bir akademisyen, öğrenciler ve alanda çalışan bir mezun katılarak ilgili bölüm hakkında bilgi veriyor.
 
İŞ BULMA POTANSİYELİ
 
TİCARET Kurumsal İletişim Daire Başkanlığı Tanıtım ve Pazarlama Birimi tarafından hazırlanan ‘1 Bölüm 3 Bakış’ programında müfredattan iş bulma potansiyeline, mezunların hangi sektörlerde çalışabileceğinden lisansüstü eğitim fırsatlarına kadar lisans bölümleri tüm yönleri ile ele alınıyor. Her programa en az bir akademisyen, bir mezun ve bir öğrenci katılarak bölüme dair tüm ayrıntıları tartışıyor.
 
ADAYLAR İÇİN REHBER
 
Üniversite adaylarına bir rehber olması için hazırlanan programlarda bölümün tanıtımı, ders içeriği, müfredatı, bölümün neden tercih edilmesi gerektiği, uygulama alanları, bölümü tercih edecek öğrencilerin karşılaşacağı zorluklar, bölüm mezunlarının iş bulma sahası ve staj imkanları konuşuluyor.
 
SORULARA ANINDA CEVAP
 
Programlarda ayrıca konuşulan bölüme katılacakların hazırlık aşamasında neler yapması ve hangi kitap ya da makaleleri okuması gerektiği gibi konulara da değiniliyor. Programı izleyenler, canlı yayın sırasında akademisyenlere ve programdaki öğrenciler ile mezunlara soru sorabiliyor.
1 Bölüm 3 Bakış programının etkinlik takvimi için: lisansaday.ticaret.edu.tr
 
YÜKSEK BULUŞMALAR
 
Ticaret, lisans adayları için düzenlediği 1 Bölüm 3 Bakış benzeri bir programı da lisansüstü eğitimler için yapıyor. Lisansüstü eğitime devam etmek isteyen öğrencilere rehberlik etmek üzere hazırlanan ‘Yüksek Buluşmalar’ program serisinde yüksek lisans ve doktora programları tanıtılıyor. Yüksek Buluşmalar program serisinde farklı alanlardaki lisansüstü programlar, akademisyenlerin ve programlarda eğitim gören öğrencilerin katılımı ile tanıtılıyor. Programlarda lisansüstü bölümlerin müfredatı, akademik araştırma ve çalışmaların önemi, lisansüstü eğitimin neden yapılması gerektiği, lisansüstü eğitim sonrası kariyer ve iş fırsatları konuşuluyor. Program, İstanbul Ticaret Üniversitesi Youtube kanalında canlı yayınlanıyor. Yüksek Buluşmalar serisinin etkinlik takvimi için: lisansustuaday.ticaret.edu.tr
 
AYRICALIKLI ENSTİTÜLERDE LİSANSÜSTÜ FIRSATI
 
İstanbul Ticaret Üniversitesi, yüksek lisans eğitimini 5 enstitüde ve çok sayıda yüksek lisans ve doktora programıyla sürdürüyor. Lisansüstü eğitim almak isteyenler, alanında uzman akademisyenler ve sektör temsilcilerinin katılımıyla Sosyal Bilimler Enstitüsü, Fen Bilimleri Enstitüsü, Dış Ticaret Enstitüsü, Finans Enstitüsü ve İletişim Bilimi ve İnternet Enstitüsü’ne başvurabilir.