TİCARET 20. yılını kutluyor

İstanbul Ticaret Üniversitesi, 73 öğrenci ile başladığı akademik yolculuğunda 20’nci yılı geride bıraktı. Bugüne kadar 19 bin mezun veren üniversitenin 20’nci yıl kutlama töreni, 15 Haziran günü online yapılacak.

Paylaş LinkedIn E-posta
Yayınlanma tarihi: 14 Haziran 2021 Pazartesi
AA + -

HAMİT KARDAŞ
 
Toplam 19 bin mezunu, 9 binin üzerinde mevcut öğrencisi ve 300 akademisyeni ile Türkiye’nin akademik hayatına büyük katkılar sağlayan İstanbul Ticaret Üniversitesi, 20’nci yılını kutluyor.
 
15 Haziran 2021 Salı günü online düzenlenecek 20’nci yıl kutlama töreni, üniversiteye bugüne kadar emek verenlerin katılımıyla gerçekleştirilecek.
 
9 BİNİ AŞKIN ÖĞRENCİ
 
İstanbul Ticaret Odası Eğitim ve Sosyal Hizmetler Vakfı tarafından 2001 yılında kurulan İstanbul Ticaret Üniversitesi, eğitim-öğretim hayatına 73 öğrenci ile ‘merhaba’ dedi. 20 yıllık akademik yolculuğunda 19 bin lisans ve lisansüstü mezun veren TİCARET, çok sayıda akademik başarı elde etti ve Türkiye’deki üniversiteler arasında önemli bir yer edindi. Bünyesinde 6 fakülte (İnsan ve Toplum Bilimleri, İşletme, Hukuk, İletişim, Mühendislik, Mimarlık ve Tasarım), İngilizce Hazırlık Bölümü ve 5 enstitü (Dış Ticaret, Sosyal Bilimler, Fen Bilimleri, Finans Enstitüsü, İletişim Bilimi ve İnternet Enstitüsü) ile araştırma ve uygulama merkezleri bulunan üniversite, bugün 9 bini aşkın öğrencisi ve 300’e yakın akademisyeni ile Türkiye’nin akademik hayatına katkı sağlamayı sürdürüyor.
 
ÖZEL PROJELER İÇİN ÇAĞRI
 
TİCARET, 20’nci yılını pandemi şartları nedeniyle online ortamda kutlayacak. 15 Haziran 2021 Salı günü saat 10.30’da üniversitenin Youtube kanalında yayınlanacak programın davetlileri arasında YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç ve İstanbul Valisi Ali Yerlikaya da bulunuyor.
 
Kutlama törenine Mütevelli Heyet Başkanı Öztürk Oran, İstanbul Ticaret Odası Başkanı Şekib Avdagiç, diğer mütevelli heyet üyeleri, Rektör Prof. Dr. Yücel Oğurlu, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Elçin Aykaç Alp ile Prof. Dr. Abdül Halim Zaim, akademisyenler ve üniversiteye geçmişte emek veren birçok isim katılacak. Törende ayrıca 20’nci yıla özel gerçekleştirilecek projeler için de çağrı yapılacak ve akademik yayınlarla ilgili yeni teşvikler açıklanacak.
 
MEZUNİYET TÖRENİ DE ONLİNE YAPILACAK
 
Pandemi şartları nedeniyle 2019-2020 döneminde yapılamayan mezuniyet töreni de 15 Haziran 2021 Salı günü saat 14.00’da online düzenlenecek. İstanbul Ticaret Üniversitesi Sütlüce Yerleşkesi Konferans Salonu’nda sınırlı katılımla gerçekleştiri-lecek tören, Youtube üzerinden canlı yayınlanacak.