Akademide uluslararası işbirliği ağını genişletiyor

Akademide uluslararası işbirliği ağını genişletiyor

Paylaş LinkedIn E-posta
Yayınlanma tarihi: 14 Haziran 2021 Pazartesi
AA + -

İstanbul Ticaret Üniversitesi ve Dağıstan Devlet Üniversitesi, işbirliği protokolü imzaladı. Protokole imzalar, her iki üniversite yönetiminin karşılıklı işbirliği imkanlarını görüşmek üzere bir araya geldiği online toplantıda atıldı.
 
TİCARET’İN POTANSİYELİ
 
İstanbul Ticaret Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Oğurlu, üniversite olarak uluslararası işbirliklerine önem verdiklerini ve Kuzey Kafkasya’daki üniversitelerle yapacakları akademik işbirliklerinin kendilerini memnun edeceğini söyledi. Dağıstan Devlet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murtazali Rabadanov da İstanbul Ticaret Üniversitesi’nin potansiyelinin farkında olduklarını ve işbirliği yapmaktan mutluluk duyacaklarını belirtti. Rabadanov, ayrıca Dağıstan Devlet Üniversitesi’nin yakında 90. kuruluş yıldönümünü kutlayacaklarını hatırlatarak, İstanbul Ticaret Üniversitesi yöneticilerini törene davet etti.
 
TÜRKÇE VE RUSÇA EĞİTİM
 
Heyetler, Türkçe ve Rusça öğretimi için işbirliği yapılması konusunda mutabakata vardı. İki üniversite arasında öğrenci ve akademisyen değişimi yapılması ve ortak akademik çalışmalar gerçekleştirilmesi öngörülüyor.
 
Toplantıya; İstanbul Ticaret Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Oğurlu’nun yanısıra Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Elçin Aykaç Alp, Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Figen Yıldırım, Uluslararası Ofis Koordinatörü Doç. Dr. Ali Altuğ Biçer ve akademisyenlerden Dr. Öğr. Üyesi Uğur Yasin Asal katıldı. Dağıstan Devlet Üniversitesi’ni ise Rektör Prof. Dr. Murtazali Rabadanov, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Magomed Hasanov ve çok sayıda dekan temsil etti.