TİCARET tanıtım günleri başlıyor

İstanbul Ticaret Üniversitesi, yeni öğretim yılı için üniversite tercihi yapacak adaylara yönelik tanıtım günleri düzenleyecek. Üniversite adayları, 2-13 Ağustos tarihlerindeki etkinliklerde, istedikleri bölümün akademisyenleri ve öğrencilerinden sorularına cevap alabilecek. Tanıtım günlerinde, 100 öğrenciden oluşan dev bir ekip de iş başında olacak.

Paylaş LinkedIn E-posta
Yayınlanma tarihi: 03 Ağustos 2021 Salı
AA + -

HABER: HAMİT KARDAŞ

İstanbul Ticaret Üniversitesi, 2021-2022 öğretim yılı için üniversite tercihi yapacak adayları ağırlamaya hazırlanıyor. Üniversitenin Tanıtım ve Tercih Günleri, 2 Ağustos’ta başlayıp 13 Ağustos gününe kadar devam edecek. Üniversitenin yerleşkelerini ziyaret edecek adaylar, ilgilendikleri bölümü, o bölümde okuyan öğrencilerle ve bölümün akademisyenleriyle birlikte keşfedecek.

100 ÖĞRENCİLİK EKİP

ÖSYM’nin YKS sınav sonuçlarını açıklamasıyla birlikte adaylar, 5-13 Ağustos tarihleri arasında tercihlerini yapabilecek. Üniversitenin Sütlüce ve Küçükyalı yerleşkelerinde eşzamanlı yapılacak tanıtım günlerinde, adaylara ilgilendikleri bölümleri, üniversitenin o bölümünde halen okuyan öğrencileri gezdirecek. Bu amaçla İstanbul Ticaret Üniversitesi’nin farklı bölümlerinde eğitim gören 100 öğrenciden oluşan dev bir ekip kuruldu.

İşletme Fakültesi, Hukuk Fakültesi, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi ve İletişim Fakültesi için Sütlüce Yerleşkesi’ne gelecek öğrenciler, tanıtım ekibi ve akademisyenlerden ilgilendikleri bölümle ilgili bilgi alabilecek. Adaylar daha sonra bankacılık uygulama şubesi, mahkeme uygulama salonu, Borsa İstanbul Laboratuvarı, mac laboratuvarları, stüdyolar, uygulama atölyeleri, seminer salonu ve sınıfları gezebilecek.

DANIŞMANLAR İŞ BAŞINDA

Küçükyalı Yerleşkesi’nde bulunan Mühendislik Fakültesi ile Mimarlık ve Tasarım Fakültesi’nin bölümlerine ilgi duyan adaylar da ilk bilgileri görevli tanıtım ekibi ve akademisyenlerden alacak. Tanıtım günleri boyunca üniversite öğrencilerinin yanı sıra akademisyenler ve idari personel, Sütlüce ve Küçükyalı yerleşkelerinde adaylara geleceklerine yön verme konusunda destek olacak. Ayrıca rehber öğretmenlerden oluşan tercih danışmanları da görev yapacak.

WEB ÜZERİNDEN CANLI DESTEK

Üniversitenin bölümlerine ilgi duyan, ancak yerleşkelere gelemeyecek öğrenciler de unutulmadı. Dileyen adaylar, 444 0 413 no’lu telefonu arayarak üniversite hakkında merak ettikleri soruları sorabilecek. Üniversitenin web sitesini ziyaret edecek öğrenciler de canlı destek hattı sayesinde sorularına anında cevap alabilecek.

Dileyen öğrenciler, randevu alarak diledikleri bölümün akademisyenleri, öğrencileri ve tercih danışmanları ile online görüşerek merak ettikleri konularda bilgi alabilecek.