TİCARET, yeni dönem öğrencilerini karşılıyor

Yeni akademik dönemin heyecanını yaşayan İstanbul Ticaret Üniversitesi, bu yıl da öğrencilerin yoğun ilgisi ile karşılaştı. TİCARET, yeni öğrencilerini, Sütlüce Yerleşkesi’nde kurduğu kayıt bürosunda karşılıyor. Üniversitede yeni akademik yıl 20 Eylül’de başlayacak.

Paylaş LinkedIn E-posta
Yayınlanma tarihi: 13 Eylül 2021 Pazartesi
AA + -

HAMİT KARDAŞ

 
İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde yeni akademik dönem heyecanı yaşanıyor. Pandemi nedeniyle son üç yarıyılı uzaktan eğitimle geçiren üniversitede uzun bir aradan sonra yüz yüze ders verilecek.
 
TİCARET, yeni öğrencilerini Sütlüce Yerleşkesi’nde kurduğu kayıt masalarında karşılıyor. Pandemi tedbirlerine uygun olarak hazırlanan kayıt bürosunda mesafe ve hijyen kurallarına uyularak, öğrenciler ve aileleri tek tek alınarak kayıtları yapılıyor. İsteyen öğrenciler ise elektronik ortamda kayıtlarını gerçekleştirebiliyor.
 
İLK KAYDI REKTÖR YAPTI
 
6 Eylül’de başlayan kayıtlarda, ilk öğrencinin kaydını Rektör Prof. Dr. Yücel Oğurlu yaptı. Öğrenciler ve velileriyle sohbet eden Prof. Dr. Oğurlu, gençlere, dersleri takip etmeleri ve kültürel faaliyetlere katılmaları konusunda tavsiyede bulundu.
 
YÜZDE 60’I YÜZ YÜZE
 
İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde, 2021-2022 akademik yılında dersler pandeminin seyri de dikkate alınarak, yüz yüze ve uzaktan görülebilecek. Yeni eğitim-öğretim yılı güz yarıyılında program bazında derslerin yüzde 40’ı uzaktan eğitim, yüzde 60’ı ise yüz yüze eğitim olacak şekilde gerçekleştirilecek. Hangi derslerin yüz yüze, hangilerinin uzaktan görüleceği, dekanlıklar ve bölüm başkanlıkları tarafından belirlenecek.
 
20 EYLÜL’DE BAŞLIYOR
 
Yüz yüze yapılacak derslerde devam şartı aranmayacak ve dersler eş zamanlı şekilde uzaktan eğitim sistemi üzerinden online olarak da yayınlanacak. İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde 2021-2022 akademik yılı, 20 Eylül’de başlayacak.
 
LİSANSÜSTÜ BAŞVURULARI
 
İstanbul Ticaret Üniversitesi’nin, piyasanın ve akademi dünyasının ihtiyaçlarına göre belirlediği ve öğrencilere akademik alanda ilerleme imkanı sunduğu lisansüstü eğitim programları da yoğun ilgi görüyor.
 
Her sene lisansüstü öğrenci sayısını artıran TİCARET’te, başvurular sürerken mülakat süreci de başladı.
 
TİCARET’in beş enstitüsünün lisansüstü programlarına başvurularda yoğun ilgi gösteriliyor.
 
Sosyal Bilimler, Fen Bilimleri, İletişim Bilimi ve İnternet, Dış Ticaret ve Finans Enstitüleri’ne kabul edilen öğrenciler, mülakatların tamamlanması ile açıklanacak.
 
Lisansüstü eğitim de yüzde 40’ı uzaktan eğitim, yüzde 60’ı ise yüz yüze eğitim olacak şekilde gerçekleştirilecek.