Öğretmenlere doğa eğitimi

Öğretmenlere doğa eğitimi

Paylaş LinkedIn E-posta
Yayınlanma tarihi: 13 Eylül 2021 Pazartesi
AA + -

Bilecik’in Osmaneli ilçesinde öğretmenlere doğa eğitimi verildi. Eğitim, İstanbul Ticaret Üniversitesi tarafından Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu’nun (TÜBİTAK) desteğiyle teorik ve uygulamalı olarak gerçekleştirildi.
 
Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak bazı illerde farklı branşlarda görev yapan 30 öğretmen, ‘Osmaneli’nden Orhaneli’ne Doğa Eğitimi Projesi’ kapsamında Osmaneli Belediyesi’nin ev sahipliğinde 10 günlük eğitim için bir araya geldi.
 
Katılımcılara, alanında uzman 25 eğitmen tarafından ilçenin doğa, yaban hayatı, tarihi ve kültürel varlıkları ve jeolojik oluşumları hakkında alan çalışması uygulandı. Çalışmayla, öğretmenlerin doğayı tanıyıp anlayabilmesi ve gördüklerini öğrencilerine aktarabilmesi hedeflendi.
 
Projenin koordinatörlüğünü İstanbul Ticaret Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İdris Oğurlu yürütüyor. Doğa eğitiminin kapanış törenine TÜBİTAK Başkanı Hasan Mandal katıldı. Eğitime katılan öğretmenlerle buluşan Mandal, “Geleceğimiz açısından çok daha kritik hale gelen doğanın dilini ve doğa bilincini çocuklarımıza aktarmak çağımızın önceliği” dedi.