TİCARET ek tercihte yeni öğrencileri bekliyor

Yeni akademik yılda, kadrosuna alanında duayen isimleri dahil eden İstanbul Ticaret Üniversitesi, ek tercih döneminde yeni öğrencileri bekliyor. TİCARET’in burs ve indirim imkanları ek tercih döneminde de geçerli.

Paylaş LinkedIn E-posta
Yayınlanma tarihi: 18 Ekim 2021 Pazartesi
AA + -

HAMİT KARDAŞ
 
İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde ek tercih döneminde lisans bölümlerine başvuru fırsatı devam ederken, burs ve indirim imkanları da sürüyor. Ek tercih döneminde TİCARET’i tercih edecek öğrencilere tercih indirimi uygulanacak. Üniversiteyi birinci tercihine yazarak kazananlara aylık 600 TL, ikinci tercihine yazarak yerleşenlere ise aylık 500 TL verilecek.
 
İTO’DAN DESTEK
 
İstanbul Ticaret Odası da İstanbul Ticaret Üniversitesi’ni ilk beş tercihine yazarak kazananlara yüzde 20 oranında eğitim desteği sunacak. İstanbul Ticaret Odası üyelerinin eş ve çocuklarına ise üniversite kaydında eğitim ücreti üzerinden yüzde 15 indirim uygulanıyor. İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne (TOBB) bağlı oda ve borsa üyelerinin eş ve çocuklarına yüzde 10 indirim yapılıyor. Üniversitede şehitlerin çocukları tam burslu olarak okurken, gazilere ve çocuklarına yüzde 75 indirim uygulanıyor. Engelli öğrenciler ise engeli oranında indirim hakkına sahip.
 
İSTİHDAM İMKANI
 
İTO, 2021-2022 akademik yılında İstanbul Ticaret Üniversitesi’ne kayıt yaptıran ve mezuniyet sonrası bölümlerinde en başarılı olan ilk 3 öğrenciye İTO ya da etki alanındaki ilgili meslek ve sektörlerde istihdam imkanı sunacak. İTO, İstanbul Ticaret Üniversitesi’ni tercih edecek öğrencilere staj çalışmaları için de tam destek olacak. İstanbul Ticaret Üniversitesi’ne bağlı fakültelerde not ortalaması en yüksek 100 kişiye staj yeri sağlanacak. Ayrıca, gönüllü staj uygulamasında SGK primi ilk üç ay boyunca üniversite tarafından karşılanacak.
 
YENİ AKADEMİSYENLER
 
Bu sene 20’nci yılını kutlayan İstanbul Ticaret Üniversitesi, akademik kadrosuna güçlü isimleri dahil etmeye devam ediyor. Psikoloji alanında çalışmaları ile tanınan Prof. Dr. Ayşe Ayçiçeği Dinn ve Prof. Dr. Telat Gül Şendil Psikoloji Bölümü, mimarlık alanının duayenlerinden Prof. Dr. Hüseyin Cengiz Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü, Prof. Dr. Nedim Tutkun ve Mehmet Hakan Hocaoğlu ise Mühendislik Fakültesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü akademisyenleri arasına katıldı.
 
Ayrıca Dr. Öğr. Üyesi Kamala Valiyeva ve Dr. Öğr. Üyesi Zebiniso Kamalova da İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi’ne atandı. Akademik kadrosunu sürekli yeni isimlerle güçlendiren İstanbul Ticaret Üniversitesi, çok sayıda araştırma görevlisi de alarak öğretim ve araştırma faaliyetlerinde kaliteyi artırmayı amaçlıyor. TİCARET, yeni alımlarla birlikte akademisyen başına düşen öğrenci sayısıyla da en iyi vakıf üniversiteleri arasına girdi.