Öğrenciyken patron oldu

Öğrenciyken patron oldu

Paylaş LinkedIn E-posta
Yayınlanma tarihi: 18 Ekim 2021 Pazartesi
AA + -

İstanbul Ticaret Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği bölüm öğrencisi 22 yaşındaki Ömer Faruk Kayım, kendi ürettirdiği ayakkabıları kişiye özel çizdiği resimlerle yeniden tasarlayarak genç yaşta kendi işinin patronu oldu.
 
AYAKKABIDA SANAT
 
İlkokuldan bu yana devam eden resim sevgisini, liseyi bitirdikten sonra eski ayakkabıları boyayarak farklı bir şekilde sürdüren Kayım, ilk çalışmalarının beğeni toplamasının ardından bu yolda yürümeye karar verdi. Arkadaşıyla satın aldıkları ayakkabıları İstanbul temalarının yanı sıra film karakterleri, animasyonlar ve kişilerin isteği doğrultusunda özel motiflerle buluşturan Kayım, mühendis adayı bir genç girişimci olmanın gururunu ve mutluluğunu yaşıyor.
 
DAĞITIMDA ZORLANDIK
 
Liseyi bitirdikten sonra bir arkadaşıyla ticaret yapmanın yollarını aradıklarını anlatan Kayım, “Ayakkabılara resim çizerek satabileceğimizi düşündük. Bu süreçte maddi zorluklar da yaşadık. İlk zamanlarda İstanbul’daki tüm siparişleri bir arkadaşımızın babasının aracıyla dağıttık. Günde bazen 5 sipariş geldiği için dağıtımda oldukça zorlandığımız zamanlar oldu” dedi. Girişimcilik serüvenini öğrencilikle bir arada yürütmeye çalıştığını söyleyen Kayım, “Mekatronik mühendisliği okuyorum. Bir yandan da kendi paramı kazanmak için ayakkabı tasarımları yapmaya devam ediyorum. Bu iş, benim için gurur verici bir hale geldi” diye konuştu.