TİCARET’te TV stüdyosu yenileniyor

İstanbul Ticaret Üniversitesi İletişim Fakültesi’ni farklı kılan unsurlardan biri de TV stüdyosu ile eğitim vermesi. TV stüdyosu, İstanbul Ticaret Odası’nın desteği ile baştan sona yenileniyor. 250 metrekarelik stüdyonun modern donanımı için çalışmalar başladı.

Paylaş LinkedIn E-posta
Yayınlanma tarihi: 22 Kasım 2021 Pazartesi
AA + -

HABER: HAMİT KARDAŞ
 
İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde çok amaçlı ve farklı temalara uygun yapımlara ev sahipliği yapacak yepyeni bir televizyon stüdyosu, öğrencilerin ve üniversitenin kullanımına açılıyor.
 
İletişim Fakültesi’nin uygulama alanlarından biri olan ve öğrencilerin hem dersleri hem de TİCARET İletişim Medya Merkezi (TİMM) çatısı altında yürüttükleri faaliyetler kapsamında kullandıkları 250 metrekarelik televizyon stüdyosu, İstanbul Ticaret Odası’nın desteğiyle yenileniyor.
 
YENİ PROGRAM TÜRLERİ
 
Öğrencilerin geliştirdiği program türleri, üniversitenin ihtiyaçları ve çağın trendleri göz önünde bulundurularak tasarlanan ve tümüyle modüler olması hedeflenen proje tamamlandığında; yeşil, siyah ve beyaz sonsuz fon alanları, haber-tartışma ve müzik-eğlence dekorları, online etkinlikler alanı, çok amaçlı alan ve mobilyalar ile bunların içinde kullanılacak yedi adet büyük ekran televizyon kullanıma hazır hale gelecek.  
 
BU YIL TAMAMLANACAK
 
Yakın geçmişte İletişim Fakültesi’nin bünyesine katılan kamera ve aksesuarları ile post prodüksiyon bilgisayarlarından sonra stüdyonun da yenilenmesiyle çok sayıda ve farklı türde içeriğin üretilmesi hedefleniyor. İlk olarak granit zemin kaplama işinin başlatıldığı projenin, içinde bulunduğumuz eğitim dönemi bitmeden tamamlanması planlanıyor.
 
STÜDYO ETKİNLİKLERİ
 
İletişim Fakültesi stüdyosu bir yandan yenilenirken, bir yandan da çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapıyor. Fakülte tarafından gerçekleştirilen Sinema, Dizi, Reklam, Klip Çekimleri Tekniği Workshop Sinema Etkinliği, Metin Kuru ve İlker Özkap’ın katılımıyla İstanbul Ticaret Üniversitesi TV stüdyosunda gerçekleştirildi.
 
TİMM WEB SİTESİ YAYINDA
 
İstanbul Ticaret Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrenci uygulama birimlerinden TİCARET İletişim ve Medya Merkezi (TİMM), yeni web sitesi üzerinden yayına başladı. TİMM bünyesinde yer alan birimlerde yapılan öğrenci uygulamaları ve buna dair haberlerin yer aldığı yeni web sitesine https://timm.ticaret.edu.tr adresinden erişim sağlanıyor.
 
RADYO YAYINLARI YAKINDA
 
İletişim Fakültesi, yeni dönemde çok sayıda yenilik de gerçekleştiriyor. Öğrenci uygulama dergisi İtalik ve gazetesi Haber Postası, öğrencilerin katkılarıyla yayınını sürdürürken, internet üzerinden yayın yapması planlanan radyo için de önemli adımlar atıldı. İletişim Fakültesi bünyesinde ve öğrencilerin uygulama radyosu görevi görecek radyo, yakın bir zamanda yayına başlayacak.