Altın ustası yetiştirecekler

Altın ustası yetiştirecekler

Paylaş LinkedIn E-posta
Yayınlanma tarihi: 22 Kasım 2021 Pazartesi
AA + -

İstanbul Ticaret Üniversitesi, kuyum sektörüne kalifiye eleman yetiştirilecek sertifika programı için Cevherun Kuyumculuk ile işbirliği protokolü imzaladı. Sütlüce Yerleşkesi’nde gerçekleştirilen imza törenine Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Abdül Halim Zaim, Cevherun Kuyumculuk Kurucusu Cevat Genç ve TİCARET akademisyenlerinden Doç. Dr. Hanifi Parlar katıldı.
 
USTA SAYISI ÇOK AZ
 
Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Abdül Halim Zaim, “Bu işbirliği ile dünya çapında markalaşmaya katkı sağlayarak sektöre de yetişmiş eleman kazandırmaktan memnuniyet duyuyoruz” dedi. Cevherun Kuyumculuk Kurucusu Cevat Genç ise markalarının ‘yetenek okulu’ anlamına da geldiğini belirterek, “Türkiye’de 24 ayar altın işleme ustası bir elin parmaklarını geçmiyor. Bu özel mesleğin kaybolmaması adına gösterdiğimiz çabada bu imza töreni daha da değerli. Bu eğitim sayesinde sektörde yaşanan kalifiye eleman sorunu önemli ölçüde çözüleceği için mutlu ve heyecanlıyız” diye konuştu.
 
96 SAATLİK EĞİTİM
 
İstanbul Ticaret Üniversitesi ve Cevherun Kuyumculuk arasında imzalanan protokole göre, katılımcılar bir kurs gününde 8 saat, bir ayda toplam 96 saat eğitim programı sonucunda TİCARET’ten sertifika almaya hak kazanacak.