Hackathon ödülleri sahiplerini buldu

Hackathon ödülleri sahiplerini buldu

Paylaş LinkedIn E-posta
Yayınlanma tarihi: 10 Ocak 2022 Pazartesi
AA + -

İstanbul Ticaret Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi (Ticaret TTO), Vakıf Katılım işbirliği ile fintek alanında düzenlediği Girişim Hızlandırma Programı’nın ardından Hackathon maratonu da organize ederek ekosisteme desteğini sürdürdü.
 
Hackathon’da 11 ekip, Vakıf Katılım’ın sunduğu veriler ile kendi becerilerini kullanarak mentorlar eşliğinde 36 saat boyunca fikir ve ürünlerini ortaya çıkararak yarıştı. Dereceye giren yarışmacılara toplam 30 bin TL nakit ödül, düzenlenen törenle teslim edildi.
 
15 bin TL’lik birincilik ödülünü Fino isimli projesiyle Onur Atalar, Meliha Begüm Başçı, Ataberk Köroğlu ve Selen Tuba Özdemir’den oluşan ekip kazandı.
 
10 bin TL’lik ikincilik ödülünü; Card-Z projesi ile Nazlı Sardoğan, Arya Teselli ve Mehmed Bilgehan Çakmak ekibi kazanırken, 5 bin TL’lik üçüncülük ödülünü; Super FIN projesi ile Doğu Can Seyidoğlu ve Oğuzhan Sarıtaş aldı.
 
Finalistler, nakdi ödülün yanı sıra Vakıf Katılım’da staj yapma ve Ticaret Kuluçka’da ücretsiz ofis desteği imkanlarına da sahip oldu.