Kazakistan’ın en prestijli hukuk fakültesinden ziyaret

Kazakistan’ın en prestijli hukuk fakültesinden ziyaret

Paylaş LinkedIn E-posta
Yayınlanma tarihi: 25 Nisan 2022 Pazartesi
AA + -

Kazakistan’ın en prestijli hukuk fakültesi olan L. N. Gumilev Eurasian National Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencileri, İstanbul Ticaret Üniversitesi’ni ziyaret etti. Ziyarete, dünya üniversiteler sıralamasında 150-200 bandında yer alan L. N. Gumilev Eurasian National Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nin Kamu Hukuku Bölüm Başkanı Prof. Dr. Indira Saktaganova, doktora öğrencileri ile birlikte katıldı.

Konuk heyet, İstanbul Ticaret Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Oğurlu ve Hukuk Fakütesi Dekanı Prof. Dr. Asuman Yılmaz ile görüştü. Görüşmelerde Özel Hukuk Bölüm Başkanı Prof. Dr. Şahin Akıncı da yer aldı.
 
İŞBİRLİĞİ KARARI
 
Kazak heyet, ziyaret kapsamında İstanbul Ticaret Üniversitesi hakkında bilgi aldı. İki üniversite arasında bir protokol imzalanması konusunda da mutabık kalındı. Ayrıca uluslararası indeksli hukuk yayınları konusunda işbirliği kararı alındı. Kazak öğrenciler, bir hafta süren İstanbul ziyaretinde İstanbul Ticaret Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nin lisans ve lisansüstü derslerine de katıldı.