Sektör öncülerinden kariyer tüyolarını aldılar

İstanbul Ticaret Üniversitesi’nin bu yıl 17’ncisini düzenlediği Kariyer Günleri’ne, farklı sektörlerden 30 firmanın üst düzey yöneticileri katıldı. Online olarak 5 gün boyunca devam eden etkinlikte, öğrencilere işe alım ve oryantasyon süreçleri, kurum içi eğitim, terfi ve kariyer imkanlarına yönelik önemli bilgiler verildi.

Paylaş LinkedIn E-posta
Yayınlanma tarihi: 16 Mayıs 2022 Pazartesi
AA + -

HAMİT KARDAŞ
 
İstanbul Ticaret Üniversitesi Kariyer Planlama Merkezi (KAMER) tarafından bu yıl 17’ncisi düzenlenen Kariyer Günleri, çeşitli sektörlerden önemli firma temsilcilerinin katılımıyla online ortamda gerçekleştirildi. Beş gün boyunca devam eden Kariyer Günleri etkinliğinde, 30 firmanın üst düzey yöneticileri, öğrencilere işe alım ve oryantasyon süreçleri, kurum içi eğitim, terfi ve kariyer imkanları ile pandemide iş süreçlerinde uygulanan yenilikler hakkında sunumlar yaptı. Katılımcılar, özellikle işe alım süreçlerinde uygulanan test ve sınavlar dahil olmak üzere adaylarda en çok dikkat ettikleri yetkinlikler üzerinde durdu.
 
MEZUNİYET SONRASI İSTİHDAM
 
KAMER Müdürü Uğur Kaya, Kariyer Günleri’ni öğrencilerin donanımlarını artırması ve mezuniyet sonrası istihdam imkanları hakkında bilgi edinmesi için organize ettiklerini belirtti. Kaya, “Yıl içerisinde düzenlediğimiz Kariyer Sohbetleri’ni, yıl sonunda çok geniş kapsamlı ve katılımlı Kariyer Günleri ile taçlandırdık” dedi.
 
İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde Kariyer Günleri’nin 17’nci defa düzenlendiğinin altını çizen Kaya, şunları söyledi: “Yoğun ilgi gören bu etkinlik, artık bir gelenek haline geldi. Kariyer Günleri’ne hem öğrenciler hem de sektör temsilcileri katılmak için çok önceden başvuruda bulunuyor. Etkinliği, pandemi şartları nedeniyle bu yıl da online düzenlemek zorunda kaldık. Önümüzdeki yıl yüz yüze ve daha geniş katılımla organize etmek için şimdiden çalışmalara başlayacağız.”
 
SÖYLEŞİLER ERİŞİME AÇIK
 
Kariyer Günleri etkinlikleri, online düzenlenmesine rağmen öğrencilerin yoğun ilgisi ile karşılaştı. Üniversitenin youtube kanalı üzerinden gerçekleştirilen söyleşiler, TİCARET öğrencisi olmayanların da faydalanabilmesi için genel erişime açık halde tutuluyor. Her sene düzenlenen TİCARET Kariyer Günleri ile öğrencilerin tecrübeli insan kaynakları yöneticilerinden kariyer planlamasının püf noktalarını öğrenmeleri, firma ve sektörleri daha yakından tanıma fırsatı bulmaları, staj, iş başvurusu ve yarı zamanlı çalışma gibi konularda firma yetkilileriyle görüş alışverişinde bulunmaları amaçlanıyor.
 
KİMLER KATILDI?
 
Kariyer Günleri’nde GittiGidiyor, Sigmacert Uluslararası Belgelendirme Şirketler Grubu, Ariş Pırlanta, MNG Kargo, Mod Tasarım, Figes, JLL Turkey, Plus İnsan Kaynakları, Arkem Kimya, İkaros&Partners, Koton, Orion Innovation, HD Holding, Yemek Sepeti, KidZania, Baymak, Zingat, GSD Holding, Jungheinrich İstif Makinaları, Turkuvaz Medya, Ekol Lojistik, Metropol Card, Teknopark İstanbul, Sento Eğitim, HrPeak, Başbuğ Holding ve Ersan Şen Hukuk-Danışmanlık firmalarından üst düzey temsilciler, öğrencilerle bir araya gelerek kariyer üzerine söyleşi yaptı.