İnternet enstitüsü lisansüstü öğrencilerini bekliyor

Türkiye’de alanında ilk olan İstanbul Ticaret Üniversitesi İletişim Bilimi ve İnternet Enstitüsü, kaliteli lisansüstü eğitimiyle hem medya ve iletişim sektörüne hem de akademiye uzman yetiştiriyor.

Paylaş LinkedIn E-posta
Yayınlanma tarihi: 04 Temmuz 2022 Pazartesi
AA + -

HAMİT KARDAŞ
 
İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde lisansüstü eğitim başvuruları devam ediyor. TİCARET’te lisansüstü eğitim çalışmaları yürüten beş enstitüden biri olan İletişim Bilimi ve İnternet Enstitüsü, bu alanda ilk enstitü olma özelliğine sahip. İçerik ve kapsam bakımından ilk ve tek olan enstitü, iletişim bilimi ve internet araştırmalarının geliştirilmesi ve globalleşmesi için katalizör işlevi görmeyi hedefliyor. İletişim Bilimi ve İnternet Enstitüsü ile ‘iletişim süreçleri’ ve ‘iletişim ve medya teknolojisi’ne ilişkin üretilen bilimsel bilgilerin; toplumun, kamunun ve sektörün gereksinimleri ve gelişimi göz önünde bulundurularak, lisansüstü öğrenim programlarına eklemlenmesi, öğrencilerin bilgilerinin derinleştirilmesi ve perspektiflerinin genişletilmesi amaçlanıyor.
 
İletişim ve medya teknolojisindeki hızlı gelişmeler, iletişim biliminin yeni araştırma ve öğrenim alanlarına yönelmesini zorunlu kılıyor.
 
Bu gelişmeler, İstanbul Ticaret Üniversitesi için iletişim bilimi ve alt disiplinleri alanında disiplinlerarası bir perspektiften bilimsel araştırmaların ve lisansüstü öğrenim süreçlerinin yeniden planlanması amacıyla bir enstitü kurulması sürecini zaruri hale getirdi. İletişim Bilimi ve İnternet Enstitüsü, bu ihtiyacın sonunda kuruldu ve lisansüstü öğrenci kabulüne başladı.
 
ULUSLARARASI PROJELER
 
Prof. Dr. Füsun Alver’in kurucu müdür olduğu İletişim Bilimi ve İnternet Enstitüsü’nün yapısı içinde; Kurumsal İletişim, Medya ve İletişim Çalışmaları ve Sinema Yüksek Lisans Programları ile Halkla İlişkiler ve Reklamcılık, Medya ve İletişim Çalışmaları ve Sinema doktora programları yer alıyor.
 
Uluslararası projeler geliştirmeyi hedefleyen enstitünün iletişim bilimi ve özellikle internet araştırmalarının geliştirilmesi ve uluslararasılaşması sürecine katkıda bulunması öngörülüyor. Enstitüde lisansüstü eğitimlerin yanısıra araştırma projeleri geliştirilecek. Yurt dışındaki önemli üniversitelerle işbirliği kurularak, uluslararası projelerin içerisinde yer alınması ve yeni projeler geliştirilmesi de hedefleniyor.
 
İstanbul Ticaret Üniversitesi İletişim Bilimi ve İnternet Enstitüsü’ndeki lisansüstü programlara kayıt olmak isteyenler kayıt şartları, öğrenim ücretleri, burslar ve indirimlerle ilgili ayrıntılı bilgiye lisansustuaday.ticaret.edu.tr adresinden ulaşabilir.
 
YÜKSEK LİSANS PROGRAMLARI
 
* Kurumsal İletişim (Tezli-Tezsiz)
 
* Medya ve İletişim Çalışmaları (Tezli-Tezsiz)
 
* Sinema (Tezli-Tezsiz)
 
DOKTORA PROGRAMLARI
 
* Halkla İlişkiler ve Reklamcılık
 
* Medya ve İletişim Çalışmaları
 
* Sinema