80 ülkeden öğrenciye eğitim

80 ülkeden öğrenciye eğitim

Paylaş LinkedIn E-posta
Yayınlanma tarihi: 18 Temmuz 2022 Pazartesi
AA + -

Yabancı öğrencilerin eğitim için tercih ettiği yükseköğretim kurumları arasında İstanbul Ticaret Üniversitesi de ön sıralarda. Üniversite, 2022 yılı itibariyle sayısı 80’i aşan ülkeden yabancı öğrenciye ev sahipliği yapıyor. Başta Afrika, Asya, Avrupa ve Ortadoğu bölgelerindeki ülkelerden olmak üzere lisans, yüksek lisans ve doktora alanında bin 100 yabancı öğrenciye hizmet veriyor.
 
Üniversitenin Uluslararası Ofis Koordinatörlüğü, yabancı öğrencilerin A’dan Z’ye tüm süreçlere dair operasyonunu başarıyla yürütüyor. Uluslararası aday öğrencilerin başvurularının yapılması, kayıt ve burs süreçleri de ilgili koordinatörlük tarafından gerçekleştiriliyor.
 
ULUSLARARASI FUARLAR
 
Uluslararası işbirliklerini geliştirmek, üniversitenin uluslararası arenada bilinirliğini artırmak ve tercih edilebilirliğini sağlamak için çalışmalar yapan Uluslararası Ofis Koordinatörlüğü, bu amaçla dünyanın farklı bölgelerindeki eğitim fuarlarına da katılıyor. Yurt dışı fuarlar ile hedef/odak ülkeler bağlamında öncelikli eğitim ve işbirliği alanlarının artırılması hedefleniyor. Ayrıca çok uluslu kurumlar ile imzalanan işbirliği anlaşmalarının sayısı da artırılıyor.
 
AFRİKA ZİYARETLERİ
 
Uluslararası Ofis Koordinatörlüğü, farklı ülkelerdeki üniversitelerle ikili işbirliklerini geliştirmek, ortak projeler ve anlaşmalar yapmak, öğrencilere İstanbul Ticaret Üniversitesi’ni tanıtmak üzere Azerbaycan’dan Ürdün’e, Amerika’dan Endonezya’ya kadar birçok ülkeye ziyaretlerde bulundu. Özellikle son dönemlerde Afrika kıtasında da etkinliğini artırarak son üç ayda, Fas, Tunus, Kamerun, Nijerya ve Tanzanya’da Türk Üniversiteleri Eğitim Fuarı’na katıldı. Fuarlarda, İstanbul Ticaret Üniversitesi’nin akademik, teknik, bilimsel altyapısı, burs ve kariyer olanakları hakkında da öğrencileri bilgilendiren Uluslararası Ofis Koordinatörü Doç. Dr. Ali Altuğ Biçer, öğrencileri Türkiye’ye ve İstanbul Ticaret Üniversitesi’ne davet etti.