Ek tercihlerde TİCARET’li olma fırsatı

Yeni akademik yılda rekor doluluk oranına ulaşan İstanbul Ticaret Üniversitesi, ek tercih döneminde de yeni öğrencileri bekliyor. TİCARET’in burs ve indirim imkanları ek tercih döneminde de geçerli.

Paylaş LinkedIn E-posta
Yayınlanma tarihi: 12 Eylül 2022 Pazartesi
AA + -

HAMİT KARDAŞ
 
İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde ek tercih döneminde lisans bölümlerine başvuru fırsatı devam ederken, burs ve indirim imkanları da sürüyor. Ek tercih döneminde TİCARET’i tercih edecek öğrencilere tercih indirimi uygulanacak. Üniversiteyi birinci tercihine yazarak kazananlara aylık 1.000 TL burs verilecek.
 
BİR DESTEK DE İTO’DAN
 
İstanbul Ticaret Odası da İstanbul Ticaret Üniversitesi’ni ilk beş tercihine yazarak kazananlara yüzde 20 oranında eğitim desteği sunacak. İstanbul Ticaret Odası üyelerinin eş ve çocuklarına ise üniversite kaydında eğitim ücreti üzerinden yüzde 15 indirim uygulanıyor. İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne (TOBB) bağlı oda ve borsa üyelerinin eş ve çocuklarına yüzde 10 indirim yapılıyor. Üniversitede şehitlerin çocukları tam burslu olarak okurken, gazilere ve çocuklarına yüzde 75 indirim uygulanıyor. Engelli öğrenciler ise engeli oranında indirim hakkına sahip.
 
TİCARET’in kalan sınırlı sayıdaki kontenjanları için web sitesi ziyaret edilebilir:
https://lisansaday.ticaret.edu.tr/2022-ek-tercih-burslar-ve-kontenjanlar