Lisansüstü programları yeni öğrencilerini bekliyor

Lisansüstü programları yeni öğrencilerini bekliyor

Paylaş LinkedIn E-posta
Yayınlanma tarihi: 12 Eylül 2022 Pazartesi
AA + -

Lisansüstü eğitimde en çok tercih edilen vakıf üniversiteleri arasında ilk sıralarda yer alan İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde, yüksek lisans ve doktora başvuruları devam ediyor. Sosyal Bilimler Enstitüsü, Fen Bilimleri Enstitüsü, Finans Enstitüsü, Dış Ticaret Enstitüsü ile İletişim Bilimi ve İnternet Enstitüsü, yeni öğrencilerini bekliyor. TİCARET’in lisansüstü programları, iş dünyasının ihtiyaçları ışığında şekillendiriliyor.
 
TİCARET’in çok tercih edilen ve alanında büyük boşluk dolduran lisansüstü bölümleri arasında Ticari Diplomasi, Siber Güvenlik, Afrika Çalışmaları, Uluslararası Ticaret ve Avrupa Birliği Hukuku, Reklam ve Stratejik Marka İletişimi gibi yüksek lisans programları var. Sinema, Uluslararası Ticaret, Özel Hukuk, Pazarlama Yönetimi ve Finansal Ekonomi gibi doktora programları da yeni öğrencilerini bekliyor.
 
Programlarla ilgili ayrıntılı bilgi için:
lisansustuaday.ticaret.edu.tr
 
İNDİRİM VE BURS İMKANLARI
 
Lisansüstü programlarına başvuranlar arasında gerekli şartları sağlayanlar, indirim ya da burs elde edebiliyor. Şehit çocukları, İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde okuyan kardeşi olanlar, İTO Meclis Üyeleri, İTO ve iştiraklerinde personel olarak çalışanlar, İTO üyeleri, Türkiye’deki Ticaret ve Sanayi Odalarında yönetim kurulu üyesi, meclis başkanı ve başkanlık divanı üyesi olanlar, İstanbul Ticaret Üniversitesi mezunları, İstanbul Ticaret Üniversitesi Mezunları ve Mensupları Derneği (TİDER) üyeleri, İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği üyeleri, engelli öğrenciler, çeşitli oranlardaki indirimlerden faydalanabiliyor. Üniversite ayrıca eş indirimi, kamu personeli indirimi gibi başlıklar altında da indirimler uyguluyor. İstanbul Ticaret Üniversitesi ile işbirliği protokolü imzalanan kuruluşların mensupları da lisansüstü programlarında farklı oranlarda indirime tabi tutuluyor. Lisansüstü programları için burslar da veriliyor.